Yavruları adını yaşatıyor!

Yarış kariyeri boyunca çim/kum ayırt etmeden 11’i Grup olmak üzere 19 yarış kazanan ve haraya alındıktan sonra 2004 yılında doğmaya başlayan yavruları ile önemli başarılara imza atıp 2019 yılında 24 yaşında yaşamını yitiren Bosporus (Night Shift – Rain Again, Relko), ölümünden 3 sene sonra yavrularının kazandığı G1 seviyesindeki yarışlarla gündemde kalmaya devam ediyor.

2011 yılında Anafartalar Koşusunu kazanan Belmont isimli yavrusu ile ilk G1 başarısını yaşayan ve sonraki senelerde TJK haralarında görev yapmamış olması ve azalan çekim sayıları ve nedeniyle bu seviyede başarıları yakalamayan aygır, bu yıl temsilcilerinin Adana ve İstanbul’da G1 seviyesinde kazandığı yarışlarla adından sıklıkla söz ettiriyor.

3 Nisan 2022 tarihinde Adana’da G1 Akdeniz Derbisini kazanan Osman Bey ve 20 Mayıs 2022 tarihinde İstanbul’da G1 19 Mayıs Koşusunu kazanan Oğlum Doruk’tan sonra, bu defa da 10 Temmuz 2022 Pazar günü İstanbul’da G1 Yavuz Sultan Selim Koşusunu kazanan King Berkay, babalarının kanını başarı ile temsil etmeye devam ediyorlar.News Reporter

5 thoughts on “Yavruları adını yaşatıyor!

  1. Niye enteresan oluyor Kumda giden yavru vermesi? Kum çim ayırt etmeden kosan bir attı, baba ve anne hattıda buna uygun

  2. niye enteresan olsun Bosporus Velecilaptor diyince direk aklıma kum geliyor! türkiyede kumun liste başı isimleri

 1. 1. Bosporus,
  2. Kaneko
  3. Lion Heart
  4. Nathive Khan
  5. Luxor
  Araplarda Kaizbert ve Turbo yavruları hemen her koşuda yazılmalı

  1. gelecek seneyi iple çekiyorum super saver bodimaster en önemlisi dare devil taylarını merak ediyorum! türkiye küçük abd olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir