Yeni Rekortmen; DENİZ EFE…

16 Ekim 2022 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre sentetik pistte koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus G1 Haralar koşusunu, Arif Çelik’in sahibi olduğu, Anadolu Tarım İşletmesi tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Fırat Turan’ın yaptığı Deniz Efe (3y ke Altaha – Ahubere, Caş)  jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Sarafim (Gelibolu) elde ederken, Katıoğlu (Sarraf) üçüncü, Berkeninkızı (Kaizbert) dördüncü, Demirberke (Turbo) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Deniz Efe (Ahmet Çelik)

Üst üste ikinci G1 zaferi…

Ankara’da kolay kazandığı G1 Hatay koşusunun morali ile Haralar Koşusuna gelen Deniz Efe, çok iyi uyum sağladığı günün başarılı jokeyi Ahmet Çelik idaresinde bugün yine iyi start çıkışı sonrası yüksek tempoda liderliği alıp sonlarda azalan farklara rağmen bir beyaz bayrak-ayna yarışı yaparak bu pist ve mesafenin rekorunu kırdı ve aynı zamanda üst üste ikinci G1 zaferine de imza atmış oldu.

Yürek Star’ın 1,5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Deniz Efe liderliği alırken ikinciliğe Demirberke girdi. Daha sonra Berkenin Kızı ve Sarafim sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Deniz Efe liderliğini korurken yine ikincilikte Demirberke arkasında Berkenin Kızı ve Sarafim daha sonra Rüzgardahan şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Deniz Efe lider, Demirberke yine takipte daha sonra Berkenin Kızı ve Sarafim olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de Deniz Efe farkı 3-4 boya çıkarırken ikinciliğe Sarafim atak yaptı, gerilerden de Katıoğlu’nun atakları görüldü. 200’de Deniz Efe liderliğini korurken Sarafim ve Katıoğlu ikilisi aradaki farkı azaltmaya çalışsalar da Deniz Efe 2 boy farkla ve 1’31″22’lik bitiriş derecesi ile pist rekoru kırarak bu önemli koşuyu kazanan isim oldu.News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir