Yeşiloba’da son sözü CEVHER söyledi…

26 Şubat 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G2/DHÖW Yeşiloba Koşusunu, Hülya Şimşek’in sahibi, Sultansuyu Tarım İşletmesinin yetiştiricisi ve İsmet Akkılıç’ın antrenörü olduğu Cevher (8y da Bilgin – Mahsuse 45, Albatur), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Oğuzboylu (Anka) elde ederken, mücadeleden Özgalip (Özhaber) üçüncü, Yücel (Demirdöven) dördüncü, Kervantay (Onurkaan) ise beşinci olarak ayrıldı.

Cevher (Müslüm Çelik)

400 metre başa baş mücadele etti…

Yarış hayatının 81’inci startında 17’inci birinciliğini elde eden Cevher, Yeşiloba koşusunda sezonun en başarılı ismi Oğuzboylu’nu geride bırakırken kariyerinin 6’ıncı Grup zaferine imza attı.

Startla birlikte hamlesini yaparak kısa süre içerisinde koşunun liderliğini ele geçiren safkan, kendi belirlediği tempoya rakiplerini razı ederek son virajı da önde dönüp son düzlüğe çıktı. 400’den itibaren içinden giren Oğuzboylu ile aynaya kadar başa baş ve seyri son derece zevkli bir mücadeleye giren yaşlı kurt, finiş çizgisini de bir boyun farkla ve 2’14”00’lık derecesi ile önde geçmeyi başardı.News Reporter

3 thoughts on “Yeşiloba’da son sözü CEVHER söyledi…

  1. Cevher tekrar düzeldi. Bu at çok önemli arap atçılığında bana eski klas atları hatırlatıyor. İnatçı yarış karakteri olan bir at kalmadı çok az diyelim. Çoğu tempo atı 1 cm geçilsin yarışı bırakırken bu safkan kopmuyor yarıştan. İlgililerini tebrik ederim. Oğuzboylu da iyi koştu ama ne Sihirbaz ne Oğuzboylu tanıdı bugün Cevher. Güzel bir yarış oldu, gerçekten güzeldi.

  2. Halis Abi atı bariyer e sokarak boğudu, dışa alsaydı yada hiç cevher e yaklaşmadan dıştan gelseydi kazanabilirdi, cevher de maşallah iyi koştu, zevkli bir yarış izlemiş olduk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.