Yıkılmadı, Ayakta!

3 Ağustos 2019 Cumartesi Ankara programında günün 2 yaşlı taylara ait KV-6 mücadelesinde start alan 10 tay arasında bir önceki yarışında büyük talihsizlik yaşayan ve belki de o yarışı dahi kazanabilecek durumdayken yaşanılanlar neticesinde malum süreçten geçen Recep Avşar’a ait Lord Of Game (2y de Invincible Son – Mystical Falls, Sri Perkan) rahatça kazanarak, hem güzel bir birincilik elde etti, hem de o yarış sonrası bir sonraki yarışında nasıl durumda olacak sorularını da cevaplamış oldu.

Lord Of Game

Yıkıldığı yarış hariç start aldığı 2 yarışı da kazanan safkanın başta sahibi Recep Avşar ve menajeri Adil Ocak olmak üzere tüm ilgililerini kutlarken, ilk kazandığı yarışta bekleme, bu kazandığı yarışta önde gitmek gibi farklı tarzı gerçekleştirmesinin, onun kalitesi hakkında ipucu verdiği kanaatindeyim.

Lord Of Game, babası Invincible Son‘ın şu ana değin start alan 57 yavrusu içinde liderlik bayrağını taşıyabilecek istidatta olduğunu gösterdi, maşallah diyelim.

Lord Of Game’in annesi Mystical Falls, Sri Pekan kızı olup, büyükannesi Star On My Flag, Damascus oğlu Private Account’un kızıdır.

Sri Pekan’ın babası Red Ransom’ın kısrak babası da Damascus olduğuna göre, Mystical Falls, Damascus üzerine 4×4 gibi değerli bir akrabalığa sahiptir.

Damascus’dan kaynaklanan My Babu etkeni içeriği ile Turn-To ve dolayısı ile Lavendula aktivasyonun izlerini, Lord Of Game’in soy ağacında görmek mümkündür. (Muslihiddin Gurup)

20 Temmuz’da yıkıldığı yarış (solda) – 3 Ağustos’da kazandığı yarış (sağda)

 

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir