YILDIZHAN’dan bir grup galibiyeti daha…

28 Ağustos 2023 Pazartesi günü Elazığ Hipodromunda 1900 metre kum pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Elazığ Belediye Başkanlığı koşusunu, Cüneyt Yıldızhan’ın sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Mehmet Gündüz’ün yaptığı Yıldızhan (7y da Cuvee – Yıldızhanım, Mountain Cat) jokeyi Ferit Yardımcı ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Silver Cloud (Approve) elde ederken, Taşkayalar (Rockmaster) üçüncü, Garonor (Lion Heart) dördüncü, Hasoğlum (Papa Clem) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Üst üste ikinci galibiyet…  

Son kazandığı A3 koşu sonrası bu koşuya da yine çok iyi durumda giren Yıldızhan, çok iyi anlaştığı jokeyi Ferit Yardımcı idaresinde start çıkışı sonrası aldığı liderliği rakiplerini yanına sokmadan bir beyaz bayrak-ayna yaparak kazanırken, üst üste ikinci grup galibiyetine imza atmış oldu.

News Reporter

3 thoughts on “YILDIZHAN’dan bir grup galibiyeti daha…

  1. Kimse kusura bakmasın ama Elazığ Diyarbakır Şanlıurfa yarışlarındaki safkanlar gerçekten ama gerçekten eskiden koşan C grubu arap safkanları gibi. Kalite o seviyede ingilizlerdede araplardada

  2. Doğru diyorsunuz 3.sınıf atlar zaten 3.sınıf muamelesi görüyorlar yarışlar gece 12 de bitiyor maiden yok şart 19 var ikramiyeleri hiç söylemiyorum bile adamlar o ikramiyelerle atların karnını doyuramıyor gerçek grup atının işi olur orda karın tokluğuna at koşuyorlar adamlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir