Yıldızı parlayan başarılı apranti jokey oldu…

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nin 33. Dönem mezunlarından biri olarak 2018 yılında dönem birincisi olarak diplomasını alıp 2019 ve 2020 yıllarında çok az sayıda at bindikten sonra geçen sene başlayan çıkışını bu sene inanılmaz bir boyuta taşıyan başarılı binici Erhan Aktuğ, aprantiliğinin sona ermesi için gerekli olan 150’inci birinciliğe 12 Ekim 2022 Çarşamba günü ulaşarak jokeyliğe terfi etti.

1111’inci yarışında Alveroğlu ekürisine ait Bozaraslan ile 150’inci birinciliğe ulaşan 20 yaşındaki İzmirli kardeşimizi tebrik ediyor, jokeylik kariyerinde de başarılarının devam etmesini temenni ediyoruz.News Reporter

4 thoughts on “Yıldızı parlayan başarılı apranti jokey oldu…

  1. Aprantiliğinin ilk yıllarında şans bulamayan Erhan Aktuğ’a tecrübeli antrenör Ethem Filizdayılar’ın çok sayıda atını emanet etmesi bugünlerin habercisiydi. Tecrübeli antrenörlerin gençlere daha çok şans tanıması dileğiyle.

  2. Müşteri odaklı çalışması, başarısının en büyük sebebidir.Kafasina göre at binmez, verilen söylenen ne ise onu en iyi şekilde yapmaya çalışan bir kardeşimiz yolu açık olsun….

  3. Ben şahsen uzun vadeli başarılı bir jokeylik hayatı olacağını sanmıyorum, eğer ki ilk 8 iyi jokey arasında değilsen Türkiye de uzun vadeli başarılı olman mümkün değildir, bu genç kardeşimiz de 4-5 sene sonra kimse hatırlamayacak tıpkı Furkan yüksel gibi kaybolur gider çünkü ilk 8-10 elit jokeylere arasında değilsin.

  4. 2022 jokey sıralamasında 6. Durumda bu kardeşimiz..ilk sekize girmiş …Furkan yüksel e bakayım dedim ilk 50 de göremedim…kıyas yaparken biraz araştırın..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir