Yılın en iyi 3 yaşlı dişisi AYNİŞAN…

TJK Başkanlarından merhum Hazım Rıza Gözlükçü anısına 3 Kasım 2019 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 yaşlı Arap taylarına mahsus GD/DHT/D koşuyu, Faik Sedat Dağyudan’ın sahibi ve yetiştiricisi, Mehmet Korkmaz’ın ise antrenörü olduğu Aynişan (3y ad Kuruşağa – Ferzan, Sarar), jokeyi Halis Karataş ile kazandı.

Aynişan (Halis Karataş)

7 safkanın katılımı ile 1400 metre çim pistte koşulan 152.000 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı beşinci sırada dönen Aynişan, özellikle 200’den sonra yaptığı etkili sprint ile koşuya hakimiyetini hissettirdi ve mücadeleyi hiç bırakmayan içindeki rakibi Hopa Şahı ile finişe kadar süren başa baş birincilik mücadelesi 1’32”42’lük derecesi ve bir burun farkı ile kazanıp birinciliğe uzanan isim oldu. Çok parlak bir performans sergileyen Hopa Şahı (Kafkas Şahı) koşudan ikincilikle ayrılırken, bu safkanın 2 boy gerisinde Gizemnaz (Hızlıtay) üçüncü, onun da 3.5 boy arkasında Gurbet Ateşi (Ateştopu) dördüncü oldu.

7’inci startında 5’inci kez finiş çizgisini önde geçen Aynişan, kariyerinin 3’üncü Grup koşu galibiyetine imza attığı mücadelede, sezonun en iyi 3 yaşlı dişi tayı olduğunu bir kere daha ispatlayıp, kazancını da 909.150 TL’ye yükseltti.

Hazım Rıza Gözlükçü Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir