Yılın ilk Derbisini hangi safkan kazanacak?

2021 yılının ilk Derbisi ve ilk G1 mücadelesi 14 Mart 2021 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromu’nda koşulacak… İzmir’de sezonun ilk ve tek G1 mücadelesi olan ve 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus olarak 2100 metre kum pistte koşulacak olan Ege Derbisi’nin startı saat 16.00’da verilecek.

En tecrübeli isim EL NINO…

Bu seneki koşunun en tecrübeli ismi Kuyumciyan Ekürisine ait El Nino… 2019 Yılında koşulan yarışı Kinowa’nın arkasında ikinci tamamlayan safkan, geçtiğimiz yıl ki koşuda ise ancak yedinci olabilmişti. 6 yaşındaki El Nino’nun bu seneki rakipleri arasında daha önce Ege Derbisinde start almış herhangi bir safkan bulunmuyor.

El Nino (Halis Karataş)

Favori KUZEY YAĞMURU…

Ege Derbisinin bu seneki favorisi otoriteler tarafından Kuzey Yağmuru olarak gösteriliyor. Son yarışında, sezonun en büyük çıkış yapan safkanlarından ve bu koşudaki en ciddi rakiplerinden biri olan Kuru Soğan’a geçilmesine rağmen, safkanın bu sefer rakibini geçeceği yönündeki beklentiler yüksek. Ege Derbisinde ilk kez boy gösterecek olan Kuzey Yağmuru, geçen sene Adana’da Akdeniz Derbisi’nde start almış ve mücadeleyi Long Runner ve Hayalet Kız’ın arkasında üçüncü tamamlamıştı.

Kuru Soğan – Kuzey Yağmuru – King Man Go

MAGNUM OPUS İstanbul’dan gidiyor…

Ege Derbisinin bu seneki katılımcılarından biri de Aksoy ekürisine ait Magnum Opus… Bugüne kadar İstanbul Veliefendi Hipodromunun dışında hiçbir hipodromda start almayan safkan, ilk kez İzmir’e gidecek ve ilk kez soldan dönüşlü bir pistte mücadele edip aynı zamanda ilk kez kum pistte start alacak. Bütün bu ilklere rağmen kum pistte çok iyi koşması beklenen safkandan ilgililerinin beklentileri büyük…

Ege Derbisinde start alacak olan safkanların galopları ve performansları için  Hipodromx‘i tıklayınız ↓

News Reporter

6 thoughts on “Yılın ilk Derbisini hangi safkan kazanacak?

  1. magnum opus dan büyük koşu bekliyorum… kuru soğan kuzey yağmuru ikincilik için uğraşacak gibi geliyor…

  2. Kuru soğan geçen yarışta viraja doğru liderliği almıştı yine aynısını deneyecek hasanefe kaçacak büyük ihtimalle yavaş yavas artırıp virajda avansi alıp yine kazanır gibime geliyor. Eger kuzey yağmuru kuru soğanı kaçırmamak için erken yürüse hiç zannetmiyorum böyle birsey o zaman king man go kazanır. King man go nun başka türlü yarışta kazanıri yok çünkü kuzey yağmuru yla aynı anda sprinte kalkıp atlayamiyor bu sefer farklı bir taktik izleyip kuzey yağmurunu dışına değil bariyer dibinden sprint deneyecek. Yarışta kuru soğan en şanslı safkan çünkü tempo verecek bir isim yok hasanefe bir yere kadar gider kuru soğan ondan etkilenmez. Diğer Saf kanların şansı yok. Magnum opus en geride bekleyecek ama yemez bu grupta. Powerman ön tarafta bekliyor burada isteği yeri alacak. A. Sözen bariyer den avantajlı donebilirse günün sürprizini Powerman yapabilir. Özetle kuru soğan net favorim. Suprizi Powerman yapar. Kuzey yağmuru sigortası.

  3. Kuzey yağmuru iyi at tek dezavantajı jokeyi olur. Tam bir el freni kazanacak atı getiremeyebilir. Başka bir jokeyle yarışa katılması lazımdı. Sahipleri büyük yanlişlik yaptığını dusunuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir