Yılın ilk G1 mücadelesi Pazar günü koşulacak!

» Ege Derbisi’nin kayıtları tamamlandı. Yılın ilk G1 mücadelesi İzmir Şirinyer Hipodromunda koşulacak…

2022 yılının ilk G1 koşusu olan Ege Derbisi 13 Mart 2022 Pazar günü İzmir Şirinyer Hipodromunda koşulacak. 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atları mahsus olarak 2100 metre kum pistte gerçekleşecek koşunun ikramiyesi 550.000 TL…

Brentwood, El Nino, King Man Go, Kuzey Yağmuru, Neos, Perfect Runner, Trevi Fountain, Cagner, Delawera, Maratoncu ve Oğlum Doruk bu seneki koşuya kayıt yaptıran 11 safkan…

Kuru Soğan (Özcan Yıldırım)

Başlangıcından itibaren uzun yıllar 2400 metre kum pistte G3 bir mücadele olarak koşulup 2003 yılında bir defaya mahsus olmak üzere 2400 çim pistte koşulan ve ardından 2020 yılına kadar 2200 metre kum pistte ve 2019 yılında kadar A2 bir koşu olarak icra edilen Ege Derbisi, son iki yıldır 2100 metre kum pistte ve son 3 yıldır da G1 statüte koşuluyor. Dolayısıyla bugün için koşunun bir rekortmeninden söz etmek mümkün değil. Dolayısıyla 2020 yılında Long Runner’ın 2’16”55, geçen sene ise Kuru Soğan’ın 2’15”82 ile kazandığını söyleyebiliriz.

Ege Derbisini en çok kazanan jokeyler Süleyman Akdı ve Halis Karataş… Her iki jokey de bu yarışı 4’er kez kazanmış. Bu ikiliyi Özcan Yıldırım 3 birincilikle izliyor.

Çekişmeli bir yarış bekleniyor…

Bu seneki koşunun ağır bir favorisi yok. 9 Eylül Koşusundaki performansı ile Cagner’ın koşunun favorisi olarak çıkması bekleniyor. Aynı koşunun ikincisi emektar El Nino ve üçüncüsü King Man Go, Antalya’da moral bulan geçen senenin dördüncüsü Kuzey Yağmuru, Osman Kapani Koşusunda El Nino ve Kuru Soğan’u yanına yaklaştırmayan Delawera, Bursa ve Kocaeli’nde gezinti yapar gibi kazanıp bu defa gözünü Derbiye diken Maratoncu ve İzmir’e ilk kez gelecek olan Oğlum Doruk koşuda ön planda şans verilen diğer isimler.

Cagner (Ahmet Çelik) ve El Nino (Kadir Tokaçoğlu)News Reporter

7 thoughts on “Yılın ilk G1 mücadelesi Pazar günü koşulacak!

  1. haberde baglamda yanlislik var sanirim teknik bir hata .”Bunları içerisinde Kuru Soğan geçen sene koşulan Derbinin galibi olarak üst üste ikinci kez bu önemli koşuyu kazanmak için piste çıkacak” ne demek kayitda olmayan kuru sogan nasil kazanacak ?

  2. g1 koşan atlarımız… her koşu fiyatını arttırın isterseniz ama bu grup 1 ayarını kaldırın…

  3. önceden muhtemel jokeyleri de yazıyordunuz. Bu şekliyle haber eksik kalıyor, tjk sitesinden görüyoruz zaten.

  4. Maratoncuyu merak ediyorum tayligindan itibarwn kalibreli bir tay dedim ara verdi neden verdigini tabiki yaris camiasi icinde olmadigimizdan bilemiyoruz ben sahsen maratoncuyu uzun kosular ile heba etmem tam bir orta ve kisa mesafe ati gecen kocaelinde uzunda kazandi fakat genede uzun ati.olarak gormuyorum

    1. Merak etme camia içerisinde olanlarda bilmiyor. Eski koşan şuan hali hazırda koşmayan atı sor akıbeti nedir diye yine bilmiyorlar. Sahadan tamamen mi çekildi. Tedavide mi? Çiftlikte mi belli değil. Onu bırak eskiden faal olarak at binen jokey şimdi nerde bilen yok. Yemen Tunç nerde? İdman jokeyi mi? Öldü mü? Antrenör mu? Aynı şekilde Bekir Gökçe için de geçerli. Anlayacağın atlar ve jokeyler hakkında sağlıklı bilgi saglayacak bir ekip yok. Kim kime dün duma vaziyetler. Bunun İzmir’i var. Ankara Bursa Antalya Adana’ si var. Nerde ne oluyor. Belli değil. Bildiğini iddia edenler varsa sorular geliyor. Sosyal medyadan yazdiysalar biliniyor yoksa yok.

  5. EL.NİNO.KİNG.MANGO.VS . yokmu.bu atların dışında.baska at.kazanan..4.tane at sahibi.programlar.coguda.asli üye.at sahibi.onlara göre.program yapılıyor.gibi.

    1. Burayı koşacak hazır at olarak bunlar var. Kafanda bu at neden koşumuyor dediğin at var mı? Koşu açık yarış. Atını hazır hisseden şartlara ve rakiplere uygun olduğunu dusnen at sahibi atını yazdırır. Kış sezonunda bu atlar start aldı. İstanbul’daki kum atlari sezonu açmadı eğer onları kast ediyorsan. Pat diye bu koşuyu kimse koşturmak. Koşturan olursa da dön gel olacaktı. Kuru soğan koşması beklenirdi. O da son yarışı sıkıntı yaşadı . Dinlendirmeye almış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.