Yılın ilk klasikleri Pazartesi günü koşulacak…

2023 İlkbahar-Yaz Yarış Sezonunun ilk klasikleri 15 Mayıs 2023 Pazartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulacak.

3 yaşlı safkan İngiliz tayları için Triple Crown‘ın (Üçlü Taç) ilk ayağını oluşturan Dişi ve Erkek Tay Deneme Koşularının bu sene 68’inci gerçekleşecek. Tay Denemeleri kazanan safkanlardan herhangi biri bu yıl Gazi ve Ankara Koşularını da kazanması halinde Triple Crown yapmış olacak ve sahibine 5 milyon lira bonus ikramiye kazandıracak.

Dişi Tay Deneme (Açık-G1/D) 20.30

Bu yıl 25 Haziran’da gerçekleştirilecek Gazi Koşusu öncesinde 3 yaşlı dişi İngiliz taylarının güçlerini sınayacakları 68. Dişi Tay Deneme, 1600 metre mesafe üzerinden çim pistte yapılacak. Yarış saat 20.30’da programın son koşusu olarak yapılacak.

2022 yılı Dişi Tay Deneme galibi Secret Power, daha sonra Kısrak ve Gazi Koşularında da zafere adını yazdırmayı başarmıştı.

Erkek Tay Deneme (Açık-G1/E)

3 yaşlı erkek İngiliz taylarının Gazi Koşusu öncesindeki en önemli provalarından biri olan Erkek Tay Deneme, 1600 metre mesafede çim pistte koşulacak. Saat 19.00’da start alacak olan koşu, programın 6. mücadelesi olacak.

2022 yılı Erkek Tay Deneme galibi Final Dance, daha sonra Ankara ve Cumhurbaşkanlığı Koşularında da zafere uzanmıştı.

News Reporter

2 thoughts on “Yılın ilk klasikleri Pazartesi günü koşulacak…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir