Yılın transferi gerçekleşti! Şampiyon artık yeni Ekürisinde…

Geçen sene 2 yaşında G1 Karayel, G3 Trakya, G2 Kraliçe II.Elizabeth ve G2 Sakarya koşularını kazanarak yılı 8 koşuda 7 birincilikle kapatan, sonrasında Dubai’ye gidip start almadan geri dönen ve bu sene ilk yarışına 263 gün aradan sonra çıkıp 4 Ağustos 2022 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda koştuğu A3 Kültür ve Turizm Bakanlığı koşusunu kazanıp ardından G3 Topkapı Koşusunda dördüncü, G1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusunda üçüncü ve son olarak da kum pistte G1 Ankara Kulesi Koşusunda üçüncü olan Kurtel ekürisine ait Aegean Finale (Not This Time – Final Sense, Street Sense) Musa Özdemir tarafından satın alındı.

Musa Özdemir
Emrah Tanıl Kuru

Kurtel Ekürisinin Satış Sorumlusu Emrah Tanıl Kuru dergimize yaptığı açıklamada ‘Bugün son yılların en önemli ve en büyük satışlarından birini gerçekleştirdik. Ekürimizin şampiyon safkanı 3 yaşlı Aegean Finale, vizyon sahibi genç atçılardan Musa Özdemir’e satıldı. Hayırlı, uğurlu olsun. Şampiyonun yeni ekürisinde de büyük başarılara imza atmasını temenni ediyor, başarılar diliyoruz.” dedi.

Yarış Dergisi olarak bu satışın her iki taraf içinde hayırlı olmasını diliyoruz.News Reporter

7 thoughts on “Yılın transferi gerçekleşti! Şampiyon artık yeni Ekürisinde…

  1. İyi kaliteli bir safkandi. 2 yaşli döneminde harikaydi. Sonrasinda sorun yaşadi. Bu yili önemli koşularini kaçirdi. Dondukten sonra bir türlu eski formunu bulmamadi. At sanki agirlaşmiş. Çabukluğunda çok seyler kaybetmiş. Sprinte zor kalkiyor. Ayhan kurşun hep bindi. Atin sorunu neyse çözum bulunup tekrar Ayni jokeyi ile devam edilmeli. Kaça el degistirdi acaba? Yeni sahiplerine hayirli olsun bol şanslar. Umarim guzel yarişlar izlettirir.

  2. 5 milyon büyük bir rakam neyse zenginin malı yoksulun çenesini yorar alana satana hayırlı olsun

  3. Kurtel ekurisine böyle bir ati bize izlettirdigi icin bir yarissever olarak teşekkür ederim. Babasi Not This Time in bu seneki asim ücreti 110 bin dolar. Ileride yetistiricilik icin bile büyük potansiyel. Umarim yeni sahiplerinde daha guzel yarislarini izleriz

  4. bence erkenden damızlığa ayrılsın. yoksa harap olacak safkan. aygırlıkta ileriki senelere damga vuracaktır.

  5. Kurtel bu kadar çabuk vazgeçtiğine göre vardir bir bildiği Tjk aygir olarak alsaymış iyi iş olurdu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir