YKK, TJK ve Sektör paydaşları bir araya geldi!

Ülkemiz atçılık sektöründeki sorunları, çözüm önerilerini ve sektör paydaşlarının taleplerini değerlendirmek üzere;  Yüksek Komiserler Kurulu Üyeleri ile sektörün paydaşları 26 Ekim 2019 Cumartesi günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Byerley Turk Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Yüksek Komiserler Kurulu Genel Koordinatörü Murat Birol Kayim, YKK Hukuk Müşaviri Mehmet Şirin Şeker, YKK Danışmanı Doğan Çağatay, Program Komitesi ve TJK Asli Üyesi Cengizhan Gödek, TJK Genel Müdürü Tuncel Aydın ve Genel Müdür Yardımcıları, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği II. Başkanı Turgay Kop ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Recep Avşar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Safkan Arap Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanı Şevket Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  At Yarışı Yazarları Derneği Başkanı Reşat Köstem ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Jokeyler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ertul Cankılıç ve Yarış Atı Antrenörleri ve Menajerleri Derneği Başkanı Necmi Özturk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi Danışmanı Süleyman Akdı katıldı.

Saat 10.00’da başlayan ve öğle saatlerinde verilen kısa bir yemek arasından sonra saat 17.00’ye kadar devam eden toplantıda, Atçılık sektöründeki sorunlar masaya yatırıldı. Tek tek söz alan STK temsilcileri mevcut sorunları ve taleplerini dile getirirken, var olan sorunlarla ilgili olarak çözüm önerilerini de Bakanlık ve TJK’ya sundu. Yarışsevelerin taleplerinin de dile getirildiği toplantıda olumlu bir havada geçti.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir