YKK Toplantısı tamamlandı!

Seçilen yeni üyelerle 31 Aralık 2022 tarihine kadar görev yapacak olan Yüksek Komiserler Kurulu, Bakan Yardımcısı ve YKK Başkan Yardımcısı Mustafa Aksu Başkanlığında yılın ilk toplantısını bugün gerçekleştirdi.

Toplantıda Koronavirüs Salgını nedeniyle Yarışların Durdurulması konusu öncelikle ele alındı.

Sektörün çökmemesi ve ayakta kalabilmesi için durumu izah eden Kulüp temsilcilerine ‘yarışların devam etmesi mecburiyetinin’ bilincinde ve farkında olduklarını söyleyen Başkan Aksu, salgınla mücadele için ülke genelinde büyük bir özveri ile çalışıldığını, Bakanlık kanadı olarak durumu yakından gözlemlediklerini, hastalığın bertaraf edilmesi ile ilgili olarak yakın tarihte alınacak güzel haberlerle beraber yarışların bir an önce başlatılması için istekli olduklarını, bu süreçte neler yapılabileceği ile ilgili çalışmalara devam ettiklerini ve yarışların yeniden başlatılması noktasında Futbol ile bir ilişki kurmadıklarını, onlardan daha önce yarışların başlatılması için gerekli adımları atacaklarını belirtti.

9 Kişilik Yeni YKK Kurulu Üyelerinden ataması yapılan 8 kişi şöyle;

Mehmet Hadi TUNÇ – Başkan

Mustafa AKSU – Başkan Yardımcısı

Özer ATAÇ – Üye

Rıfat Tan BENADAM – Üye

Ayşe Ayşin IŞIKGECE – Üye

Özkan KÖYLÜBAY – Üye

Behçet HOMURLU – Üye

Sadettin ATIĞ – Üye

News Reporter

13 thoughts on “YKK Toplantısı tamamlandı!

 1. Dunyada cok az ukkede olan bayiilik sistemimiz var.Saglik Kurulumuzun koydugu ve ileride koyacagi kurallara uygun olarak yapildigi takdirde sotun olacagini zannetmiyorum.Cok yakin zamanda baslatilamamasi halinde yaris sektorurunun duzeltilmesi cok zor olacak sorunlar yasayacaginin da bilincinde olmamiz gerekiyor dusuncesindeyim.

 2. 20 yıldır bu sektörün içinde olan biriyim son 10 yılda dağıtılan ikramiyelerin fazlasıyla şişirildiğini düşünüyorum asgari ücretin 2000 tl olduğu bir ülkede bir handikap yarışın ikramiyesinin 45-55.000 aralığında olması kabul edilebilir değildir aşırı derecede kolay para kazanma yolu olarak görülen yarışların tek kazananları at sahipleridir geride kalanlar kendilerini kandıran zavallılardır

  1. sen bir atın aylık masrafı ne kadar biliyormusun ? kafana göre bilmeden etmeden yazıp çizmişsin.. seyis maası ,eczane,hastane , veteriner, idman jokeyi, yemci,7bin işla 10 bin arası her ay,, her kazanılan yarış ikramiyesinin montlar 100 /25 jokey,antrenör,seyis için 100/2 stopaj kesintisi,, nakliye 2500tl
   o kazanılan handikap yarış ikramiyesinin 100/75 at sahibine kalır sonra giderleri düş ne kaadar kaldı ? çok bilmişlik yapma, her işin bir zorluğu var her at para kazanmıyor, işin içine bir gir sonra anlarsın

 3. Arkadaşlar yarışların iptalinin daha dördüncü günü herkes yardım yardım diye başladı. Belki önümüzde iyi günler belkide kötü günler var. Kulübün hibe edecek parası yok, olsa dahi iptalin dördüncü gününde dağıtılmak. Sayın Özbelge nin açıklaması evet kötü günler için hesap var ama tjk kendi yetkilisiyle kullanamıyor diyor. Kimileri tjk yemleri bedava versin tarzında konuşuyor atlarınız dört gündemi aç kaldı bir iki ay içinde yarışlar tekrar başlar konuşanların çoğunun atı zaten tabelaya giremeyen veya bir şekilde koşmayan atlar. Bazı seyisler seyis yardımı diyor yarışlar iptal diye hemen işten mi çıkarıldı çıkarılan varsa bile bu sayı çok azdır. Arkadaşlar dayanamayan bu atçılığı yapmayacak.

  1. Güzel söylüyonda herkeste KAYA lardaki alamet yokadamlar Hicran Hazrfen i bile aygır yaparak onların yavrularıyla trilyon kazansın. Milletin en iyi orjinli atları bile para kazanamıyor ki. Herkes KAYA lar gibi atını 4 günde bir koşamıyor, herkes 20 yarışlık yarış hayatı sınırlamasında son koşusunu atlarına kazandıramıyor kafkasşahı ve aşk ve gül adlı atları, adamların yarışların iptal edildiği günde her ayakta atları vardı, millet koşamıyor hemen fırsatçılık yapıp insanların zaafından para kazanma yolu. En çok ta onlar ağlıyor. hülasa insanların zor durumda oldukları zaman bari konuşsunlar.

   1. gdk sen ne ayaksin kayalara ne alip veremedigin var,kayalar sana dürtümüverdiler de huylandin,adabinla yaz erdemli ol,bizide kötüye zerketme.

    1. Yazdıklarım da doğru olmayan bi bilgi söyle küfür söyle hakaret söyle ben sadece at yarışı izleyen birisiyim

  2. Sen kimin kalemisin o nu söyle yahut tjk nin hangi biriminin başındasın da yalakalik yapiyorsun,, hic biri degilsen de bilmedigin bir konu hakkinda niye yorum yapiyorsun..agzin var ama.baska.bir yerinden konuşuyorsun..

 4. harun sen 20 yildir icindesin ha bi referans sunda inanalim;%80nin zararda oldugu sektörde at sahibine hücumun hasamet kokuyor,evet kazanan atcilar var ama sektörün büyük yüzdeligi magduriyetle yüzyüze ki cok zor durumda olanlar var,gercekler aci burda istihtam var ,bir sektör; ne cok düsmani varmis;at sahibine gelince seyisi jokeyi sanki sömürüyormuscasina muamele,burda seyis montu var yinede peki baska sektörde suyu cikarilircasina en düsük ücretle calisan,emeginin karsiligini alamayan emekcilerin hakki,yemiyor degilmi ya bölücü yaftasi yersin,ya fetöcü biraz insaf diyecem ama corona paklar bunlari,artik gina geldi herkes bi sey uzmanlamis yapan yok,bozan bozana tmm anladik cok zorunluysa eger o zaman destek olunsun,keyfime gelene varsa olmaz bekara kari bosamak kolay.Kayalara havlayan it host ulan host,burada hakarete yer veren zihniyeti,sansür uygulayan zihniyeti de kiniyorum.

 5. Yarışlar eylül başında başlayacak deniyor. Bazı eküriler atlarını kendi çiftliklerinde götürmeye başladı.

 6. Serdal Adalı bugün adanada bulunan atlarını ahıra kapattırmış ikinci emrime kadar bu atlar dışarıya çıkmayacak demiş. Anlaşılan durum ciddi..

 7. Bu yaz yarışlar olmayacak gibi, tjk yönetimi ykk dan muhatab kimse yok herkes izinde. Atçılık çökmeye başlayacak ne üzücü…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir