YKK Üyeleri belli olmaya başladı

3 Yıllık görev süresi 31 Aralık 2019 Salı günü biten ve Bakanlık ile Türkiye Jokey Kulübü arasında yaşanan görüşmeler nedeniyle geciktiği iddia edilen Yüksek Komiserler Kurulu atamaları gerçekleşmeye başladı.

Aldığımız duyumlara göre 31 Aralık 2022 tarihine kadar görev yapacak olan yeni Kurulun Türkiye Jokey Kulübü kanadını temsil edecek olan 2 üyenin, bir önceki dönemde olduğu gibi gelecek 3 yıllık dönemde de Behçet Homurlu ve Ahmet Özbelge olacağı öğrenildi.

Bilindiği üzere kısa bir süre önce Kurulun Başkanlığına, son dönemin Başkan yardımcısı ve aynı zamanda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç getirilmiş, önceki dönemin Başkanı olan bir diğer Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ise Başkan Yardımcılığına atanmıştı.

Yüksek Komiserler Kurulunun 2022 yılına kadar görev yapacak olan diğer üyelerinin birkaç gün içerisinde açıklanması bekleniyor.

Behçet Homurlu ve Ahmet Özbelge
News Reporter

3 thoughts on “YKK Üyeleri belli olmaya başladı

  1. Umarım Ykk üyeleri daha önceki yıllarda olduğu gibi taraflı kararlara imza atmazlar.Aynı ülkelerden ithal edilen aynı kana sahip Arap atlarına(Örn: Girl isimli kısrak,Kaizbert isimli aygır,Emael isimli aygır vb) kendi atlarını ve tigemi kayıracak şekilde ayırımcı muameleler yaparak Hukuk cinayetleri işlemez ve Kamuyu zarara uğratmazlar,Ykk kararlarının hukukun zirvesi olan Danıştayca bozulduğuna pek çok kez şahit olduk

    1. Girl isimli kısrak, zaten yukarıda sağ tarafta resmi olan YKK üyesine ait. Bir sektörün yönetiminde , aldıkları kararlardan avantaj sağlıyacak isimler olursa, zaten yozlaşma var demektir. Sadece YKK değil, TJK da aynı konumda….Burası Türkiye….

  2. Kaizbert kesinlikle arap değil kaizbert atlarının arap atıyla hiç ilgisi yok ben bir at yarışı izleyicisi olarak fark ettim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir