YOLLARAZ’dan bekleyerek net galibiyet…

28 Ekim 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus Kv-8 Remazan Kaya koşusunu, Mehmet Nur Becene’nin sahibi olduğu, Hikmet Geçgel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Mehmet Demirol’un yaptığı Yollaraz (6y ka Yaşarcık – Çöldesu, Odinhan) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Lima (Gelibolu) elde ederken, Sülünbike (Kaizbert) üçüncü, Hızlı Asiye (Özhaber) dördüncü, Yetim Ali (Burukcan) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bekleme yarışı ile gelen kupa…

Yaz sezonuna İstanbul’da G3 23 Nisan koşusu beşinciliği ile başlayan Yollaraz sonrasında start aldığı G1 TBMM, G3 Orhangazi, G2 Babalar Günü ve G2 Ali Rıza Bey koşularında beklentilerin altında performans sergilemiş, Kv-7 Ünal koşusundaki üçüncülüğü ile çıkışa geçmeye çalıştıysa da bu yarışın ardından koştuğu Kısa Vade Grup yarışlarda tabelanın çevresinde dolaşmıştı. Bugün ağır kilosuna rağmen usta jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde çok başarılı bir bekleme yarışı yapan safkan, bilinen stilinin dışında koştuğu mücadeleyi kazanarak bu yılki ilk sınıf galibiyetini elde etmeyi başardı.

Toplu bir çıkışla birlikte atak yapan Leonidas liderliği alırken ikinciliğe Sülünbike girdi. Daha sonra Kayasel ve Alderamin sırası ile 1400 startı geçildi. 1200’de Leonidas liderliğini korurken yine ikincilikte Sülünbike arkalarında Alderamin ve Yollaraz şeklinde 1000 startı geçildi. 800’de Leonidas az farkla lider, dışında Sülünbike daha sonra Yollaraz ve Alderamin ikilisi ile 600 startı geçildi. Leonidas ve Sülünbike arasındaki liderlik mücadelesi sürerken üçüncülükte Yollaraz dışında Kayasel olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de ortadan atak yapan Yollaraz liderliği almaya çalışırken gerilerden Lima’nın atakları görüldü. 200’den itibaren Yollaraz ve Lima arasındaki mücadelede sonlarda farkı 2,5 boya çıkaran Yollaraz 1’45″12 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Yollaraz (Sadettin Boyraz)News Reporter

1 thought on “YOLLARAZ’dan bekleyerek net galibiyet…

  1. Sadettin boyraz fazla sansi olan atlar vermiyorlar. Sprinter atlari hiç vermiyorlar. Nerde supriz atlar var. Onun uzerinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir