YOLLARAZ’dan üst üste ikinci galibiyet…

19 Nisan 2023 Çarşamba günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3 23 Nisan koşusunu, Mehmet Nur Becene’nin sahibi olduğu, Hikmet Geçgel tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Aziz Tekdemir’in yaptığı Yollaraz (7y ka Yaşarcık – Çöldesu, Odinhan) jokeyi Sadettin Boyraz ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Duman (Turbo) elde ederken, Fış Fış (Baba Mevlüt) üçüncü, Demirperde (Altaha) dördüncü, Kayasel (Altaha) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Çıtayı yükseltti…

İstanbul sezonuna sentetik pistteki Kv-6 galibiyeti ile başlayan Yollaraz son koşusunda birlikte olduğu jokeyi Sadettin Boyraz idaresinde önde giden safkanların hemen arkasında yer tutup düzlükten sonra yaptığı ataklarla liderliği aldı ve bu liderliği aynaya kadar koruyarak kazanırken, hem üst üste ikinci birinciliğini, hem de bu yılki ilk grup galibiyetini elde etti.

Subike’nin 2.5 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde Şahin Mahmut ve Bilirhan arasındaki mücadelede rakibinden daha süratli olan Bilirhan liderliği aldı. İkincilikte Şahin Mahmut daha sonra Yollaraz ve Demirperde sırası ile 1200-1000 startları geçildi. 800’de Bilirhan az farkla lider, ikinciliğe Yollaraz girerken üçüncülükte Şahin Mahmut daha sonra Demirperde ve Pıtır şeklinde 600 startı geçilip düzlüğe çıkıldı. 400’de dıştan atak yapan Yollaraz liderliği alırken içerden Demirperde’nin, ortadan Pıtır’ın ve gerilerden Duman ve Fış Fış’ın atakları görüldü. 200’den sonra Yollaraz ikinciliğe giren Duman ve dışındaki Fış Fış’ın tüm ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vererek 1.5 boy farkla ve 1’32”22 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Yollaraz (Sadettin Boyraz)
News Reporter

3 thoughts on “YOLLARAZ’dan üst üste ikinci galibiyet…

  1. Bu atlar 90 li yillarda kossa hiçbiri tabelaya dahi giremezdi. Maalesef Arap atciligininin geldigi nokta bu. Cok uzucu.

  2. Sadettin abiyi tebrik ederim.ve fakat akin sözen bu yarışta dumana binseydi yarışı duman alirdı.gediklisi olduğu demirperdeyi tercih etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir