ZAFER ATEŞİ Fetih’de yandı…

13 Mayıs 2022 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 240 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G3 Fetih Koşusunu,  Bedri Akbulut ve Abdulvahap Güneş ortaklığının sahibi ve yetiştiricisi, Yasin Demirkıran’ın ise antrenörü olduğu Zafer Ateşi (7y da Win River Win – Gold Hyperion, Pharly), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Arts Man (Tizway) elde ederken, mücadeleden Scoutleo (Victory Gallop) üçüncü, Uğurbey (Yavuzstar) dördüncü, Akgün (Toruk Macto) ise beşinci olarak ayrıldı.

Zafer Ateşi (Özcan Yıldırım)

Geçen senenin rövanşını aldı…

Yarış hayatının 58’inci startında 21’inci birinciliğini elde eden Zafer Ateşi, en başarılı olduğu mesafede kariyerinin 6’ıncı Grup zaferine imza atarken, aynı zamanda geöen sene bu koşuda geçildiği rakibini bu kez geride bırakarak rövanşı da almış oldu.

Startla birlikte koşunun liderliğini beklendiği gibi Arts Man aldı ve tempoyu belirlemeye başladı. İkincilikte Akgün, üçüncülükte dışta Uğurbey, hemen arkasında içte Zafer Ateşi, daha sonra Rampage ve Scoutleo sırası son viraj dönülünceye kadar devam etti.

Son düzlüğe Artsman lider çıktı. Hemen dışında Akgün vardı. Zafer Ateşi bu metrelerde bu iki atın arasına girmeye çalışıyor, bu üçlünün dışından Scoutleo, Uğurbey ve daha geriden Rampage gelmeye çalışıyorlardı.

Son 200’de Arts Man ve Zafer Ateşi birbirlerine çok yaklaştılar. Scoutleo da hemen dışlarından bindirdi. Bir ara Scoutleo koşuya hakim olacakmış gibi bir görüntü verdiyse de, iki rakibinin arasında mücadelede daha diri kalan Zafer Ateşi son 100’de koşuya hakim oldu ve içinden yeniden tazeleyen Arts Man’in önünde yarım boy farkla ve 2’28”30’luk derecesi ile birinciliğe uzandı.

Soldan sağa; Arts Man (Sadettin Boyraz, Zafer Ateşi (Özcan Yıldırım), Akgün (Akın Sözen), Scoutleo (Gökhan Kocakaya) ve Uğurbey (Ahmet Çelik)News Reporter

2 thoughts on “ZAFER ATEŞİ Fetih’de yandı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.