ZANAPALI’dan parlak performans…

20 Ekim 2018 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda koşulan 2 yaşlı İngiliz taylarına mahsus A3 Prof. Selahattin Batu Koşusunu, Halil Kaya’nın sahibi, Safiye Gülşah Çelik’in yetiştiricisi ve Rasim Biçer’in antrenörü olduğu Zanapalı (Yonaguska – Vey Ron, Ocean Crest), jokeyi Mehmet Akyavuz ile 1500 metre kum pistte 1’35”94’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Zanapalı (Mehmet Akyavuz)

2 Yaşlı 9 tayın start aldığı koşuda startla birlikte favori taylardan Striking Strokes koşuya tempo vermeye başladı. Yüksek bir tempoda başlayan ve aynı şekilde devam eden koşuda rakibini yakın ara ile iç kulvardaki yerini koruyarak takip eden Zanapalı, son düzlüğe çıkılır çıkılmaz dış kulvara geçerek yaptığı güçlü ataklarla sonlarda koşuya hakimiyetini hissettirip parlak bir galibiyete imza atarken, kariyerinin 10’uncu yarışında 5’inci, Ankara’daki ise ilk birinciliğine imza atmış oldu.

Son virajı en geri dönen ve bir ara yarışı bırakacakmış izlenimi veren Grayocean (Offlee Wild), 300’den sonra yapmış olduğu etkileyici sprinti ile yarım boy farkla ikincilikte yer alırken, mücadeleden Hopeful (Pleasantly Perfect) üçüncü, Striking Strokes (Invincible Son) ise dördüncü olarak ayrıldı.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir