ZOLO MUUM bu sene çok farklı…

11 Mayıs 2023 Perşembe günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda 2000 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-9 Kafkasya koşusunu, Şükrü Polat’ın sahibi olduğu, Ahmet Şen tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yusuf Uçar’ın yaptığı Zolo Muum (4y da Papa Clem – Controllable, Al’s Theatre)  jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Hikaye (Bosporus) elde ederken, King Man Go (Mendip) üçüncü, Compiler (Lion Heart) dördüncü, Litecoin (Victory Gallop) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Bu yılki dördüncü birincilik…

Bu yıl start aldığı koşuları ilk üç içerisinde tamamlayan Zolo Muum, iyi uyum sağladığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde koşuyu ön grupta takip edip, düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı ataklarla liderliği alarak koşuyu kazanırken bu yılki dördüncü birinciliğini elde etmiş oldu.

Captain America’nın 3 boy geç başladığı koşunun ilk metrelerinde atak yapan Hikaye liderliği aldı. İkincilikte Zolo Muum daha sonra King Man Go ve Fortissimum sırası ile 1800-1600 startları geçildi. 1400’de dışardan atak yapan Dame Time liderliği alırken ikincilikte Hikaye daha sonra Zolo Muum ve Fortissimum şeklinde 1200 startı geçildi. 1000’de Dame Time liderliğini korurken Hikaye ve Zolo Muum ikilisi takipte arkalarında Fortissimum ve King Man Go sırası ile 800 startı geçildi. 600’de Dame Time az farkla ikincilikteki Zolo Muum’un önünde düzlüğe lider olarak çıktı. 400 geçilirken ataklarını arttıran Zolo Muum liderliği alırken içerden Hikaye’nin gerilerden King Man Go ve Compiler’in atakları görüldü. 200’den sonra rakiplerinin ataklarına başarılı şekilde karşılık veren Zolo Muum sonlarda fark azalsa da Yarım boy farkla ve 2’09”21 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Zolo Muum (Özcan Yıldırım)
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir