ZOLO MUUM’dan ilk Kısa Vade galibiyet…

15 Ocak 2023 Pazar günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus Kv-6 Halis Kökbudak koşusunu, Şükrü Polat’ın sahibi olduğu, Ahmet Şen tarafından yetiştirilen ve antrenörlüğünü Yusuf Uçar’ın yaptığı Zolo Muum (4y da Papa Clem – Controllable, Al’s Theatre) jokeyi Hışman Çizik ile kazandı.

Koşunun ikinciliğini Regardless (Captain Rio) elde ederken, Silver Cloud (Approve) üçüncü, Yıldızhan (Cuvee) dördüncü ve Crime Machine (General Quarters) beşinci olarak pistten ayrıldı.

Formunu daha da geliştirdi…

Adana sezonun da koştuğu koşularda tatminkar performans sergileyen Zolo Muum uzun aradan sonra birlikte olduğu jokeyi Hışman Çizik idaresinde koşuyu gerilerde takip edip düzlükten sonra pistin ortasından yaptığı etkili ataklar ile kazanırken, aynı zamanda kariyerinin ilk Kısa Vade galibiyetini elde etmiş oldu.

Toplu bir çıkışla Yıldızhan liderliği alırken ikinciliğe Regardless girdi. Daha sonra Nartın Kılıcı ve Silver Cloud sırası ile 1200 startı geçildi. 1000’de Yıldızhan liderliğini korurken yine ikincilikte Regardless arkalarında Nartın Kılıcı ve Silver Cloud şeklinde 800 startı geçildi. 600’de Yıldızhan halen lider, Regardless yine takipte, Nartın Kılıcı üçüncülükte olduğu halde düzlüğe çıkıldı. 400’de atak yapan Regardless öndeki Yıldızhan ile mücadeleye başladı. 200’de Regardless liderliği almışken dışından kuvvetli gelen Zolo Muum rakibine hakim olup sonlarda farkı 4,5 boya çıkararak ve 1’27”05 bitiriş derecesi ile kazanan isim oldu.

Zolo Muum (Hışman Çizik)News Reporter

1 thought on “ZOLO MUUM’dan ilk Kısa Vade galibiyet…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir