10 Milyon Dolar ve Muhteşem Kupa; SENOR BUSCADOR’nun…

2020 yılından bu yana Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da bulunan King Abdulaziz Hipodromu’nda 24 Şubat 2024 Cumartesi günü koşulan 20 Milyon Dolar toplam ikramiyeli G1 The Saudi Cup’ı, Sharaf Mohammed S. Al Hariri ve Joe Peacock Jr. ortaklığına ait ve Todd Fincher tarafından antrene edilen Senor Buscador (Mineshaft – Rose’s Desert, Desert God) jokeyi Junior Alvarado ile kazandı.

1800 metre kum pistte düzenlenen ve birincilik ikramiyesi 10 milyon Dolar olan koşuda ikinciliği Japonya’dan gelen ve geçen yılın Dubai World Cup galibi olan Ushba Tesoro (Orfevre) elde ederken, koşuda uzun süre tempoyu belirleyen Saudi Crown (Always Dreaming) üçüncü, National Treasure (Quality Road) dördüncü, Derma Sotogake (Mind Your Biscuits) ise beşinci oldu.

Kazanan Senor Buscador için koşunun bitiriş derecesi ise 1.49.50 olarak kayıtlara geçti.

ABD’de antrene edilen 6 yaşındaki Senor Buscador, G1 Saudi Cup zaferiyle birlikte kariyerinin 18. startında 7. birinciliğine ulaştı.

News Reporter

3 thoughts on “10 Milyon Dolar ve Muhteşem Kupa; SENOR BUSCADOR’nun…

  1. At 6 yaşında daha 18 yarış koşmuş senede 4-5 yarış ve tüm hayatında en fazla 40 dakika…. bizde olsa kanı çekilene kadar devamke

  2. Senor Buscador / Ushba Tesoro / Saudi Crown bu üç safkanda bizde meşhur laf varya kazanmış kadar koştu diye aynen o durum işte

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir