100.Prix de l’Arc de Triomphe’da büyük sürpriz…

Avrupa’nın İngiltere Derbisi ile birlikte en prestijli yarışı olarak kabul edilen ve bu yıl 100’üncüsü koşulan G1 Prix de l’Arc de Triomphe  3 Ekim 2021 Pazar günü Fransa’nın ünlü ParisLongchamp Hipodromunda koşuldu.

3 ve yukarı yaşlı 14 safkanın start aldığı 2400 metre çim pistte koşulan ve birincilik ikramiyesi 2.857.000 € olan koşuda Auenquelle Harası’nın sahibi olduğu ve Marcel Weiss’in antrene ettiği Torquator Tasso (Adlerflug – Tijuana, Toylsome) jokeyi Rene Piechulek ile zafere uzanırken, mücadeleden Aga Khan Ekürisi’nin sahibi olduğu kısrak Tarnawa (Shamardal) ikinci, Godolphin Ekürisi safkanlarından Hurricane Lane (Frankel) üçüncü, Godolphin’in koşudaki digger temsilcisi Adayar (Frankel) dördüncü, Sealiway (Galiway) ise beşinci oldu.

Yarış hayatına 9 Mayıs 2020 tarihinde başlayan Torquator Tasso, Almanya dışında start aldığı ilk yarış olan G1 Prix de l’Arc Triomphe ile birlikte kariyerinin 11’inci startında 5’inci birinciliğine ulaştı. Daha önce 2 G1 galibiyeti bulunan safkan, 2020 yılında G1 Grosser preis von Berlin, bu yıl ise son startında G1 Grosser Preis von Baden’i kazanma başarısı göstermişti.News Reporter

2 thoughts on “100.Prix de l’Arc de Triomphe’da büyük sürpriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir