1036 gün sonra ‘0’ formayı giyiyor!

2021 yılına çok iyi bir başlangıç yapan ve son dönem özellikle Grup koşularda elde ettiği başarılarla bu sene ne kadar iddialı olduğunu gözler önüne seren jokey Özcan Yıldırım, 1036 gün sonra Aracı Ekürisinin bir atına deklare oldu…

20 Mart 2021 Cumartesi günü Türkiye’nin en büyük ve başarılı ekürilerinden biri olan Aracı Ekürisine ait Ice Breaker isimli safkana binecek olan başarılı jokey, son kez 20 Mayıs 2018 tarihinde ekürinin Funny Familliar isimli satına binmiş ve KV-7 mücadeleden üçüncülükle ayrılmıştı.

Şampiyon jokey Halis Karataş da uzun aradan sonra geçen sene tam 1508 günün ardından 10 Haziran 2020 Çarşamba günü Orhan Meker Serbest Handikapında Aracı Ekürisinin Magic Man isimli tayına deklare olmuştu.

News Reporter

3 thoughts on “1036 gün sonra ‘0’ formayı giyiyor!

  1. Özcan Yıldırım’ın en zayıf tarafı etrafında olup bitenlerden ve bazı yarış sonuçlarından fazlasıyla etkilenmesi.
    Yapacağı tek şey kendi güvenini kazanması ve kuvvetli olması.Yoksa çok iyi bir jokey. Bici Bici ile bütünleşmesi unutulacak gibi değil. Haydi Özcan bu güzel fırsatları iyi değerlendir.

  2. Jokeylerin aprantilikden sonra gösterdikleri gelişim ilerleyen dönemde nasıl bir jokey halini aldiklarini bizlere gösteriyor.ozcan yıldırım aprantiykende böyle dağınık bir jokeydi.fazla bir gelişim gostermedi.g.kocakaya müthiş bir gelişim gösterdi.tempo okuma konusunda daha çok çalışmalı..

  3. Özcan yıldırım 2020 çok kötü geçirdi. Neredeyse hiç bir yarışta varlık gösteremeyen çok sıradan jokey konumuna kadar gelmişti. 2021 başlangıcı ile birlikte çok çok iyi toparladı. Eski istatistik formu yakaladı. Şimdi ne yiyorsan ne çalışıyorsan ne diyorsan devam et. 2020 neydi öyle berbattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir