DİLİRAN G1 ile döndü…

14 Ekim 2018 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus 450.000 TL ikramiyeli G1 Kanuni Sultan Süleyman Koşusunu, Selma Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi, İbrahim Bekiroğulları’nın ise antrenörü olduğu Diliran (4y ae Turbo – Dürdane, özgün), jokeyi Akın Sözen ile 1500 metre sentetik pistte 1’38”79’luk bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Diliran (Akın Sözen)

Yarış hayatına 11 Temmuz 2017 tarihinde Ankara çim pistinde start aldığı Şartlı-1 mücadelede elde ettiği üçüncülükle başlayan Diliran, ardından sırasıyla, maiden, G3 Mehmet Ali Kiper, G2 Akbatur ve G3 Karacaoğlan koşularını kazanmayı başardı. Geçtiğimiz yıl start aldığı 5 yarışın 4’ünü kazandıktan sonra uzunca bir süre ara vermek zorunda kalan safkan, Kanuni Sultan Süleyman koşusuna 224 gün aradan sonra çıkmasına rağmen sanki hiç ara vermemiş gibi son derece parlak bir performans sergiledi ve muazzam bir G1 galibiyeti ile pistlere geri dönerken, kalitesini de bir kere daha gözler önüne sermesini bildi.

Diliran’ın 2 boy arkasında devam eden ikincilik mücadelesini bir başka ara veren isim Firikya (Ağa Karaca) kazanırken, koşudan 1 boy geride favori isimlerinden Batmanaslanı (Tamerinoğlu) üçüncü, onun da bir burun gerisinde Kurtel ekürisinin bir diğer ismi Budakhan (Turbo) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Koşudan sonra şeref tribününde yapılan kupa töreninde kazanan atın sahibi Selma Gülerce’ye ödülünü TJK Başkanı Serdal Adalı verirken, antrenör İbrahim Bekiroğulları plaketini Genel Sekreter Sadettin Atığ,  jokey Akın Sözen ise plaketini Genel Sayman Adil Mert Kaya’nın elinden aldı. Kupa törenine TJK Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk’ün yanı sıra Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Dr. Ender Aydıner ile Can N. Güven de katıldı.

 

 

News Reporter

1 thought on “DİLİRAN G1 ile döndü…

  1. ara vermek zorunda kalan ne demek.ben yarışseverim.neden aravermek zorunda kaldı.onuda derseniz daha aydınlatıcı bir haber olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir