Grup galibi Abisinin fotokopisi…

Yaman Zingal tarafından yetiştirilen ve ilk yarışına aynı ekürinin forması altında çıkan Egregious Rock kariyerine gösterişli bir birincilikle başladı.

‘Luxor – Alfunun (Sadlers Wells)’ orijinli 2 yaşındaki doru erkek tay, 22 Kasım 2020 Pazar günü İstanbul sentetik pistinde start aldığı 1200 metre mesafeli Strike The Gold (Şartlı-1) Koşusunu, jokeyi Halis Karataş ile 1’13”91 yaparak 11 boy farkla kazandı.

Sebati Duman’ın menajerliğini, Kazım Melike’nin ise antrenörlüğünü üstlendiği tay, 2 yaşında 3 kez, 3 yarışında 7 kez ve 4 yaşında 1 kez olmak üzere toplam 11 kez start alıp 5 kez kazanan, G3 Sahir Kurutluoğlu ve A3 Malayan Racing Association Koşuları galibi, G1 Erkek Tay Deneme ve G1 Çaldıran Koşuları beşincisi Here To Fly ile öz kardeş… Egregious Rock’ın bir diğer tam kardeşi ise Kv-8 F.Derya Beşikçi Koşusu galibi ve G1 Dişi Tay Deneme beşincisi Amarelise

Egregious Rock (solda) ve Here To Fly (sağda)

Annesi İrlanda’dan satın alındı…

Egregious Rock’ın annesi Alfunun (IRE), 2008 yılı İrlanda Goffs Damızlık Kısrak Satışlarından 40.000 €’ya satın alındı. Kendisi hiç start almamış olan kısrak, 1995 yılında 1000 Guineas (İngiltere Dişi Tay Deneme) galibi olan Harayır (USA)’ın kızıdır. Alfunun (IRE)’un erkek kardeşi İzdiham (IRE) (Nashwan) ise Listed koşu galibidir ve G3 Gordon Stakes ile G3 Petros Rose of Lancester Stakes üçüncüsüdür.

News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir