ERTUĞRUL CANKILIÇ tam not aldı…

İlki 1989 yılında Golden Prince ile olmak üzere George Thomas, The Best ve Bartrobel gibi şampiyon safkanlarla dört kez Gazi Koşusunu kazanan, 90’lı yılların unutulmaz jokeyi Ertul Cankılıç’ın oğlu Ertuğrul Cankılıç pistlerde boy göstermeye başladı.

29 Nisan 2004 doğumlu olan ve 2022 yılında Ekren Kurt Apranti Eğitim Merkezinden mezun olan genç binici, şanssız bir şekilde start provasında yaşadığı bir sakatlık nedeniyle uzun süre tedavi görmüş ve bu süre içerisinde at binememişti.

Şu anda Bursa’da ağırlıklı olarak Kurtel Ekürisinde her sabah düzenli bir şekilde idmana çıkan ve çok sayıda at çalıştıran Ertuğrul Cankılıç, 18 Aralık 2023 Pazartesi günü bindiği Grand Mission isimli tay ile kariyerinin ilk üçüncülüğünü elde ederken, düzgün stili ve kurallara uygun güzel kamçı kullanışı ile dikkatleri üzerine çekip otoritelerden tam not aldı.

Yetenekli genç biniciye babasının yolunda başarılı bir kariyer temenni ediyoruz.

 

News Reporter

7 thoughts on “ERTUĞRUL CANKILIÇ tam not aldı…

  1. Nasıl çıplak gözle serettiğim en yetenekli futbolcu Sergen Yalçın ise, en yetenekli jokeyde Ertul Cankılıçtı. İkisi de özel hayatlarındaki problemler yüzünden gelebilecekleri yerin çok altında kaldılar. Umarın genç Cankılıç babasının çok daha ötelerine gidebilir.

    1. Sergen yalçın küçük maçlaŕin büyük adamiydı.büyuk maclarda ortada gozukmezdi.sadece bir iki maç sayabilirsiniz.

  2. Ertul Cankılıç o uzun boyuna ve kişisel sorunlarına rağmen büyük koşuları kazanması benden hep takdir almıştır. Neredeyse her yarışında hep bekleneni verebilen başarılı bir jokeydi.
    Bence oğlu da başarılı ve adından söz ettiren bir jokey olacak. Bu izlenimi veriyor, umarım da öyle olur.

  3. Bi torpili jokey immiz eksikti kollanan lar listesine girer görüyoruz vedat abişi nasıl koruyorlar yaptığı faul leri görmezden geliyor lar bazı jokey ler en ufak bisey yapsa ceza alıyor örnek kadir tokaçoglu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir