1’34”76 yaptı, 7.5 boy farkla kazandı!

2017 yılında genç yaşta kaybettiğimiz merhum Mehmet Yavuz Yılmaz anısına 19 Mayıs 2019 günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan Handikap-22 koşuyu, Behçet Mergin’in sahibi ve yetiştiricisi, Fatih Kılıç’ın ise antrenörü olduğu After Forever (Luxor – Wicked World, Devir), jokeyi Müslüm Çelik ile kazandı.

1600 metre çim pistte koşulan 70.500 TL birincilik ikramiyeli koşu, açık ve güneşli bir havada 9 safkanın katılımı ile gerçekleşti. Günün diğer yarışları gibi süratli bir tempoda başlayan mücadelenin son düzlüğünde harika bir performans sergileyen ve son 200’den tutulmaz bir tempoda farkı giderek açarak 1’34”76’lık derecesi ile 7.5 boy önde birinciliğe uzanan After Forever’ın ardında ikinciliği Bayezid (Most Improved) elde ederken, bu safkanın 1 boy gerisinde Proxy (Native Khan) üçüncü, onun da yarım boy gerisinde Winchester (Gio Ponti) dördüncü oldu.

After Forever (Müslüm Çelik)

9’uncu startında 4’üncü birinciliğini elde eden After Forever, kariyerinin en önemli birinciliğine imza attığı koşu ile kazancını 282.970’ye yükseltirken, aynı zamanda ortaya koyduğu parlak performans ile sezonun bundan sonraki bölümünde koşulacak olan Grup yarışlara da göz kırpmayı başardı.

Berna Yılmaz ve Serdal Adalı
Berna Yılmaz ve Behçet Mergin
Behçet Mergin ve Emir Hasan Yılmaz
Mehmet Yavuz Yılmaz Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir