141.Caulfield Cup’ı tanıdık bir isim kazandı

Kariyerinin ilk sınıf koşusunu 4 Eylül 2016 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşan ve Waneta’nın kazandığı Enternasyonal G3 Trakya Koşusunu üçüncü tamamlayan Godolphin ekürisine ait Best Solution (Kodiac – Al Andalyya, Kingmambo)), 20 Ekim 2018 Cumartesi günü Avustralya’nın Caulfield Hipodromu’nda gerçekleştirilen ve sezonun en önemli mücadelelerinden olan G1 Caulfield Cup’ı jokeyi Pat Cosgrave ile 2’33”74’lük bir derece gerçekleştirerek kazandı.

Best Solution – Caulfield Cup 2018

2400 metre çim pistte gerçekleştirilen ve birincilik ikramiyesi 3 Milyon, toplam ikramiyesi ise 5 Milyon Avustralya Doları olan koşuda 3 ve yukarı yaşlı 18 safkan start aldı. Koşuda ikinciliği son metrelere kadar Best Solution ile birincilik mücadelesi veren Homesman (War Front) elde ederken, The Cliffsofmoher (Galileo) üçüncü, Duretto (Manduro) ise dördüncü oldu.

G1 Caulfield Cup ile birlikte kariyerinin 22’nci startında 3’üncü G1 zaferine ulaşan Best Solution, toplam birincilik sayısını ise 9’a çıkardı. 4 yaşındaki doru erkek safkan, son olarak 2 Eylül günü Almanya-Baden Baden’de katıldığı G1 Grosser Preis Von Baden’i kazanma başarısı göstermişti.

Best Solution’ın antrenörü olan ve geçen hafta da Benbatl ile G1 Caulfield Stakes’i kazanan Saeed Bin Suroor koşu sonrası yapmış olduğu açıklamada yaşadığı mutluluğu dile getirirken, Best Solution için bir sonraki muhtemel hedefin 6 Kasım 2018 Salı günü koşulacak olan G1 Melbourne Cup olacağını belirtti. Benbatl’ın ise önümüzdeki Cumartesi günü şampiyon kısrak Winx’in favori olarak katılacağı G1 Cox Plate’de start alması bekleniyor.

Best Solution – Veliefendi 2016
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir