155’inci Alman Derbisini kız kardeşi ülkemizde bulunan PALLADIUM kazandı…

Almanya’nın Hamburg Hipodromu’nun ev sahipliğinde bu yıl 155’incisi koşulan G1 Deutsches Derby’i (Alman Derbisi) Liberty Racing’in sahibi olduğu ve Henk Grewe’in antrene ettiği Palladium (Gleneagles – Path Wind, Anabaa) jokeyi Thore Hammer-Hansen ile kazandı.

Özdemir Ekürisi’nin sahibi olduğu Thekingofmyheart’ın da start aldığı koşuda ikinciliği Borna (Saxon Warrior) elde ederken, mücadeleden Augustus (Soldier Hollow) üçüncü, Alleno (Nathaniel) ise dördüncü olarak ayrıldı.

Kız kardeşi Çapacı Ekürisinde…

Alman Derbisinin galibi Palladium’un kız kardeşi Penapolis (Shamardal) ülkemizde bulunuyor. 2020 Arqana Satışlarından Ali Çapacı adına Turquoise Bloodstock (Kayhan Özcan) tarafından 26.000 €’ya satın alınan kısrağın, Türkiye’de doğan 2 yaşında dişi Crunchtime (Trappe Shot), 1 yaşında erkek Por Ti Volare (War Correspondent) ve bu sene doğan Battlegorund’dan isimsiz bir dişi tayı bulunuyor. Penapolis bu sene War Front’un G1 galibi oğlu Fog Of War’a çekildi.

Öte yandan koşunun üçüncüsü olan Augustus’un annesi Andraxt da bir Türk yetiştiricide… At sahibi ve yetiştirici Ender Coşkunsu Andraxt’ı 2022 yılında BBAG Satışlarından 5.500 €’ya satın alarak ülkemize getirdi. Kısrağın ülkemizde doğan 1 yaşında Pomellato isimli aygırdan al erkek bir tayı var.

News Reporter

1 thought on “155’inci Alman Derbisini kız kardeşi ülkemizde bulunan PALLADIUM kazandı…

  1. Bu pistin dış kulvarında ne varsa dışa açılanlar fotoda hep yarışı kazanıyor.İkinci borna ya yazık oldu tüm yarışın yükünü çekti, İtalyan derbisinden sonra alman derbisini de kazanacaktı. Böyle atları aygır olarak getirsek aslında iyi bir ilerleme yapabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir