17 Ülke 202 Safkan, DUBAİ’de Karnaval var…

6 ATIMIZ DUBAİ’YE GİDEBİLECEK

17 Ülke 202 Safkan, DUBAİ’de Karnaval var…

Dubai Dünya Kupası Karnavalına (DWCC) katılmak için 17 ülkeden başvurusu yapılan 202 safkan kabul edildi. Meydan Group tarafından açıklanan listede ülkemizden de 6 isim yer aldı. Emirates Yarış Otoritesi (ERA) yaptığı değerlendirme sonucu, İsmail Hadioğlu’nun sahibi olduğu Good Curry 108 puan, Duygu Fatura ‘nın Copperfield 104, Padre Padrone 92, Murat Çağımnı’nın Rhythm Divine 104, Fedai Kahraman’ın Peri Lina 101 ve Ahmet Güzelocak’ın sahibi olduğu Grayocean 80 puanla koşmaya başlayacaklar. Gösterecekleri performanslara göre de son iki yarış gününün önemli koşularında start alma şansı yakalayabilecekler. Good Cury, Grayocean ve Peri Lina’nın Dubai’de koşması planlanan isimler olduğu belirtiliyor.

Graystorm 2016 yılında, Dubai’de start alan son safkanımız olmuş ve oradaki ilk koşusunda sakatlanarak yarış hayatını kapatmıştı. Güzelocak Ekürisinin bu yıl Dubai’de koşmayı planladığı Grayocean da, Graystorm’un ana kardeşi. Bir başka ilginç rastlantı da, Padre Padrone’nin anası Ribella, 2005 yılında, Dubai’de koşu kazanan ilk safkanımız olmuştu. 2010 yılına kadar Dubai’deki uluslararası koşular Nad Al Sheba Hipodromunda koşuluyordu.     

3 Ocak Perşembe günü Dubai Meydan Hipodromunda başlayacak 16. Karnaval toplam 10 yarış günü sürecek. 3 Ocak-28 Şubat tarihleri arasındaki 9 yarış günü Perşembe, onuncu yarış günü de Süper Cumartesi adıyla 9 Mart’ta koşulacak. Uluslararası yarışlar, 30 Mart Cumartesi Dubai World Cup (DWC) ile sona erecek. Süper Cumartesi koşularında dağıtılacak toplam ikramiye 2,65 milyon dolar, 30 Mart günü dağıtılacak ikramiye de 35 milyon dolarla rekor düzeye yükseltildi.  

Karnavaldaki toplam ikramiye de, geçen yıla oranla %12 arttırılarak 12 milyon 670 bin dolara yükseltildi. Böylece 90 -105 puan arası atların katılacağı koşuların ikramiyeleri de 135,000 -175,000 dolar aralığında olacak. Karnavala katılacak safkanlar 15 Aralık tarihinden itibaren Dubai’ye gitmeye başlayacaklar. 

Good Curry

 

News Reporter

1 thought on “17 Ülke 202 Safkan, DUBAİ’de Karnaval var…

  1. Good Curry ve Peri Lina dışında bir varlık göstermemiz zor görünüyor. Yinede orada olmaya cesaret eden tüm atçıları tebrik ediyorum. Allah şanslarını açık etsin. Kaç ülkeden jokey var bilgi var mı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir