19 Mayıs koşusuna VINCITORE ambargosu…

24 Mayıs 2024 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2000 metre sentetik pistte koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus G1 19 Mayıs koşusunu, Necati Demirkol’un sahibi ve yetiştiricisi olduğu, antrenörlüğünü Zülfükar Güneli’nin yaptığı Vincitore (6y da Victory Gallop – Elevato, Kaneko) jokeyi Selim Kaya ile kazandı. 

Koşunun ikinciliğini Koca Seyid (Smart Robin) elde ederken, Dagmar (Three Valleys) üçüncü, Oğlum Doruk (Bosporus) dördüncü, Oğuzun Rüyası (Native Khan) beşinci olarak pistten ayrıldı. 

Dördüncü G1 zaferi…  

Son startı olan G3 Prof. Dr. Kenan Binak koşusunu ikincilikle tamamlayan Vincitore ilk kez buluştuğu jokeyi Selim Kaya idaresinde çıkışla birlikte liderliği alan safkan 1200’de kısa bir süreliğine liderliği Altınsima’ya kaptırıp 1000’de tekrar aldığı liderliği düzlüğe taşıyıp, düzlük boyunca da rakiplerinin ataklarından etkilenmeden bu koşuyu üst üste ikinci kez kazanırken hem de dördüncü G1 zaferine imza atmış oldu.

News Reporter

9 thoughts on “19 Mayıs koşusuna VINCITORE ambargosu…

 1. Dagmar öne yakın gitse belki bir şey olurdu. Ghost Cat olmayınca bekleme yapanlar saf dışı kaldı.
  Vincitore çime nazadan burada yağ gibi akıyor.

  1. Gecebilecek tek at vardı. O da 2. oldu.. dereceler zaten ortada .. sentetikte bu sene böyle gider ise tek rakibi koca seyid olur.

 2. Bir antrenör Bir atı ancak bu kadar kötü planlayarak yarış koşar. Bu atın çim sevdası B.Yargi yüzünden atı bu noktaya getirmiştir.

 3. Bu yarışta Vincitore dışında G1 atı yok, hatta bazıları KV bile koşar mı şüpheli…Atçılığımız koşar adım! gelişmeye devam ediyor…Ne kısa da ne uzunda grup atı diyebileceğimiz safkan sayısı bir elin parmağını geçmez…

  1. Adama niye kırbaçcı diyorsun adam sırf ata kırbaç vuruluyor diye 2 yıl at binmedi herkes kardeşi M Kaya ya bakarak kırbaç vurmayı bıraksın diye bir de adama kırbaç cezası veriyorlar

 4. Bu at kumun kralı şuanda bu mesafede geçebilecek at yok. Lütfen çim pist koşturmayın şu atı…

  Bu at tempo istiyor Selim yavaş gitti bu atı diğerleri ile karıştırıyor tempo istiyor arka grup dağılıyor yatsın kalksın yavaş tempoyu gören Özcana dua etsin baktı yavaş gidiyor hemen öne atıldı mecbur Selimde hızlanmak zorunda kaldı sonuç ortada 2.01.90 geldi. Bu tempoya süreye şuan inebilecek at çok az. Ben seneye sadece Madrasın bu mesafelerde bu sürüleri çıkartabileceğini düşünüyorum.Ayakları düz bassın maşallah.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir