İstanbul Komiserlerinden Tempo Uyarısı!

20 Mart 2019 Çarşamba günü İstanbul’da koşulan 2.koşunun alışılagelmiş tempoların dışında koşulması üzerine, mücadeleyi ilk iki sırada bitiren safkanların jokeyleri hariç diğer binicileri ifadelerini almak için huzuruna çağıran İstanbul Komiserler Kurulu, alınan sözlü ifadeler sonrasında 5 jokeyi sözlü olarak uyardı.

Startın verilmesi ile birlikte apranti Zülfükar Karabulut’un bindi Pratik Nevzat koşunun liderliğini alırken, ikinciliğe aprantisi Mustafa Manav ile Oğlumvolkan, üçüncülüğe ise Müslüm Çelik ile Ertecimer yerleşti. Koşunun ilk 400 metresi 29”9’luk tempo ile geçilirken bu üç safkan arasındaki farklar 5 boy, 5 boy, 8 boy şeklinde oluştu. AGF oranları en yüksek iki isim olan İzyaz ve Aslansütü binicileri Danyal Kaya ve Selçuk Akbulat ile 4 ve 5’inci sıraya yerleşirken, Hışman Çizik’in bindiği Bawepir ve Mustafa Çiçek’in bindiği Efesli ise en geride ve 30 tempo ile numarayı götüren Pratik Nevzat’ın yaklaşık 70 metre gerisinde kalmayı tercih ettiler. Gün boyunca koşulan tüm yarışlarda çim pist derecelerinin yapıldığı hızlı pistte son virajı rakiplerinin 10 boy önünde rahat bir şekilde dönen Oğlumvolkan ve Pratik Nevzat ikilisi, rakiplerinin adeta altın tepside sundukları koşuyu ilk iki sırada bitirdi.

İstanbul Komiserleri jokeyleri haklı olarak kurula çağırarak gerekli uyarıları yaparken, arkadaki jokeylerin ne yapmaya çalıştığını anlayamayan yarışseverler de sosyal medyadan tepkilerini dile getirdiler.

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir