2000 Metrede 10 Boy fark yaptı!

Merhum atçı ve yetiştiricilerden Davide Franco adına 15 Haziran 2019 Cumartesi günü İzmir Şirinyer Hipodromunda koşulan 4 ve yukarı yaşlı safkan İngiliz atlarına mahsus KV-8/S Koşuyu, Serkan Ülgen’in sahibi, Yaman Zingal’ın yetiştiricisi ve Ersan Yavuz’un antrenörü olduğu Bedwulf (6y da Yonaguska – Alfunun, Sadler’s Wells), jokeyi Erhan Yavuz ile kazandı.

6 safkanın katılımı ile 2000 Metre kum pistte koşulan 72.500 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, son 200’den sonra rakipleri ile arasında farkı açarak kolay bir şekilde 2’09”59’luk bir derece gerçekleştirerek kazanan Bedwulf’un 10 boy gerisinde ikinciliği starttan 2.5 boy gecikmeli çıkan Can Dadaş (Scarface) elde ederken, 3.5 boy geride Alaçatı Ağası (El Salvador) üçüncü, onun da 2 boy gerisinde Dymaxşon (Divine Light) ise dördüncü oldu.

65’inci startında 16’ıncı kez finiş çizgisini önde geçen Bedwulf, 8’inci Kısa Vade galibiyetini elde ettiği koşuda daha önce 7 kez start aldığı 2000 metre mesafede ilk birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.351.210 TL’ye yükseltti.

Bedwulf (Erhan Yavuz)

Mr Prospector üzerine 4×4 akraba…

Merhum atçılarımızdan Davide Franco’yu adına düzenlenen yarış ile andık ve hiç şüphesiz onun adı anılınca bir çok kişinin aklına ilk gelen safkan efsane yarış atı Devir‘dir. Bu konu üzerinde çok şey yazarım, yani Devir’in efsaneliği hakkında ama şu an yeri değil.

Davide Franco koşusunun galibi Bedwulf bu koşu kazanımı ile bu yıl üçüncü kez KV-8 yarışı kazanmış oldu.

Bedwulf’un babası Yonaguska, kum pistin tartışmasız iyi aygırlarından biri olup bu yıl Bedwulf dışında bir çok yavrusunun da Kısa Vadeli yarışlar kazandığını görmekteyiz.

Bedwulf’un annesi Alfunun‘un bu yavrusu dışında Luxor’dan verdiği Here to Fly ve Amerelise isimli başarılı yavruları da mevcuttur. Sadler’s Wells kızı Alfunun’nun annesi Harayir Mr.Prospector oğlu Gulch’ın kızı olup Bedwulf’un babası Yonaguska’nın kısrak babası Silver Ghost da aynı aygırın oğlu olduğu için Bedwulf, Mr.Prospector üzerine 4×4 akrabadır. (Muslihiddin Gurup)

Davide Franco Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir