2018 Yılının En’leri belli oldu…

At Yarışı Yazarları Derneği Üyeleri 2018 yılının en başarılı isimlerini belirledi. Dernek üyelerinin 7 ayrı kategoride yaptıkları tercihlerle belirlenen “Yılın Enleri” anketinde bu sene, Yılın İngiliz Atı, Yılın Arap Atı, Yılın Jokeyi, Yılın Aprantisi, Yılın At Sahibi, Yılın Yetiştiricisi ve Yılın Menajer /Antrenörü dalları arasında ciddi bir mücadele yaşandı.

Geleneksel olarak yapılan anket neticesinde; Dernek üyeleri 2018 Yılının en başarılı İngiliz Atı olarak Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Koşuları dahil 7 Grup koşu kazanan Finesse’i seçerlerken, Yılın en başarılı Arap atı ödülünün sahibi ise Cumhuriyet, Hatay ve Haralar Koşuları galibi Taykut oldu.

Yılın Jokeyi kategorisinde ipi göğüsleyen isim; Hep Beraber ile bu sene üst üste 4’üncü Gazi Koşu galibiyetine imza atan Ahmet Çelik olurken, 2018 yılının en başarılı Aprantisi ise Mert Ali Solmaz seçildi.

Yılın At Sahibi ödülü bu yıl, Gazi Koşusunu kazanan Hep Beraber’in sahibi Veysel Kahraman’ın oldu.

Yılı sayısız birinciliğinin yanı sıra 3 G1 birincilik ile kapatan Fedai Kahraman ise yılın en başarılı yetiştiricisi ödülüne layık görüldü.

2018’in en başarılı Menajer/Antrenörü At Yarışı Yazarları Derneği üyeleri tarafından Hikmet Akbulut olarak belirlendi.

Yarış Yazarları tarafından ödüle layık görülen başarılı isimlere ödülleri Mayıs ayı içerisinde düzenlenecek olan bir törenle verilecek.

Törende ayrıca ülkemizi yurtdışında temsil eden Hadioğlu ve Kahraman ekürileri ile yarış basınına katkılarından dolayı Türkiye Jokey Kulübüne birer plaket verilecek.

Ödül törenine, sektör temsilcilerinin yanı sıra sanat, siyaset ve spor dünyasından pek çok kişi davet edilirken, at yarışlarının olmazsa olmazlarından olan yarışseverler adına da kontenjan ayrılacak.

2018’nin EN’leri:

En başarılı İngiliz Atı    : Finesse

En başarılı Arap Atı      : Taykut

En Başarılı Jokeyi         : Ahmet Çelik

En Başarılı Aprantisi    : Mert Ali Solmaz

En Başarılı At Sahibi    : Veysel Kahraman

En Başarılı Yetiştiricisi : Fedai Kahraman

En Başarılı Antrenörü  : Hikmet Akbulut

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir