2019 Programı ile ilgili ilk haber Elazığ’dan…

www.elazigfirat.com sitesi, 2019 Yılında Elazığ Hipodromundaki yarış günü sayılarının arttırılacağını ve sezonun 4 hafta daha uzatılacağını duyurdu.

Songül Dursun imzası ile çıkan haberde, Eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu olan Elazığ AK Parti Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın girişimlerinin olumlu sonuç verdiği, bu doğrultuda Elazığ Hipodromunda yarış sayılarının arttırıldığı ve  sezon 4 hafta daha uzatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Mehmet Ağar ve Zülfü Tolga Ağar

Haberde ayrıca konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Vekil Ağar’ın ‘daha önce 37 yarış olarak planlanan Elazığ Hipodromundaki yarış sayısının 41 haftaya çıkarılması için gerekli planlama ve çalışmalar hızlı bir şekilde yapıldı. Şehrimize ekonomik anlamda da katkı sağlayacak bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum’ dediği ve Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve Türkiye Jokey Kulübü‘ne teşekkür ettiği de yer aldı.

Sitede yer alan haber şöyle; ‘İstanbul, İzmir, Adana, Şanlıurfa ve Kocaeli Hipodromlarına göre yarış sayısı az olan ve sezonu erken kapatan Elazığ Hipodromunda sezon uzayacak. AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın girişimleri ile Türkiye Jokey Kulübü ve Tarım Orman Bakanlığı nezdinde yaptığı görüşmeler olumlu sonuç vererek  Elazığ Hipodromunda sezon 4 hafta daha uzadı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Elazığ Hipodromunda sezonun diğer illere göre erken bitmesi gerek at yetiştiricilerin, yarışçıların ve gerekse yarış severlerin tepkisine neden olmuştu. 11 Nisan 2018 tarihinde sezonun başlamasının ardından, Elazığ Hipodromundaki bu durumun kendisine iletilmesi üzerine harekete geçen AK Parti Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, Tarım Orman Bakanlığı ve Türkiye Jokey Kulübü nezdinde gerekli görüşmeleri yaparak, Elazığ yarış sayılarının arttırılmasını sağlayarak önemli bir çalışmaya imza attı. Daha önce Elazığ Hipodromundaki programlanmış koşu sayısı 37 iken bu sayı 4 hafta sezon başına iki hafta da sezon sonuna eklenecek şekilde programlanarak 41 haftaya çıkarıldı.

Elazığ Hipodromu

Şehrimize Ekonomik Anlamda Da Katkı Sağlayacak

Geçtiğimiz nisan ayında yarışların başlamasının ve bizimde milletvekili seçilmemizin hemen ardından, Elazığ’daki yarış sayılarının arttırılması yönündeki talep bize iletilmişti, Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Türkiye Jokey Kulübü yetkilileri ile konuyu görüşerek Elazığımızdaki hipodromun daha aktif hale gelmesi yönünde görüşmeleri gerçekleştirdik. Sağ olsunlar talebimizi dikkate alarak daha önce 37 yarış olarak planlanan Elazığ Hipodromundaki yarış sayısının 41’e çıkarılması için gerekli planlama ve çalışmalar hızlı bir şekilde yapıldı, şehrimize ekonomik anlamda da katkı sağlayacak bu çalışmanın hayırlı olmasını diliyor, başta Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli Beyefendi olmak üzere Türkiye jokey kulübü yetkililerine de şükranlarımızı sunuyorum”

Kaynak; www.elazigfirat.com

Elazığ Yarış Günü sayıları (2016-2019)

 

News Reporter

3 thoughts on “2019 Programı ile ilgili ilk haber Elazığ’dan…

  1. sayın ağara teşekkürü bir borç biliriz.sağolsun var olsun.demekki elazığımız o kadar da sahipsiz değilmiş…

  2. Diyarbakır,Elazığ,Şanlıurfa……………….. ne kadar arızalı,topal,kör,üç ayaklı at varsa koşan bu gibi illere enayiler bahis yaptığı müddetçe “Doğudaki hipodromların dışındaki yarışlarda entrikaları gördükten sonra şark hiporomlarında neler olur tasvir edin” daha çok teşekkür edersiniz,cebinizdeki parayı kaybetmekten çekinmediğinize göre tuzunuz kuru………..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir