“2020 Sadettin Yarış Sezonu” olsun

Geçenlerde Grand Ekinoks’un ölümüyle herkes çok üzüldü. Efsane kolay olunmuyor elbette… Tabii en çok üzülen Yasin Ekinci Başkan, Mustafa Kejanlıoğlu ve Mert Aksoy… Aynı zamanda ölümüne kadar ilgilenenlerdir. Atları ve yarışları sevenlerden de, ölümüne dair çok duygusal paylaşımlar okudum. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Grand Ekinoks’un sessiz vedasıyla aklıma yeni yılın yarış sezonuna bu efsanelerin isimlerinin verilmesi fikri geldi. Bunu da twitterdan paylaştım. Oldukça destek geldiğini ve ilgi gördüğünü söyleyebilirim. Buradan bir kez daha bu minik ama anlamlı talebimizi yinelemek istiyorum! Her sene başlayan yarış sezonuna bir efsane atımızın adını verelim. Onları hatırlatacak organizasyonlar yapalım. Efsanelerimizi unutmayalım! Destekleriniz için çok teşekkürler.

Yarışçılık tarihimizde Grand Ekinoks dahil Triple Crown’u 8 safkan gerçekleştirdi. Bu isimlere kimse itiraz edemez…

Haydi, 2020 yılında efsane Şampiyon Sadettin (1970) ile başlayalım.

Sırayla Minimo (1971), Karayel (1973), Seren I (1983), Uğurtay (1985), Hafız (1986), Bold Pilot (1996) ve Grand Ekinoks (2001) olarak devam etsin.

Sadettin (Kazım Yıldız)

edeliorman@yahoo.com

@edeliorman

News Reporter

1 thought on ““2020 Sadettin Yarış Sezonu” olsun

  1. Atahan abi bence sadece ingiliz atlarının adı verilmemeli arap atlarininda verilmeli örnegin kafkaslı,turbo,yavuzhan,caş,bilgin,vs… isimleride koyarsak bitime doğru ilerleyen arap atciligini bir nebzede olsa canlandırmış oluruz en azından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir