2021’in namağlup safkanı Çim Piste çıkıyor!

25 Haziran 2019 tarihinde başlayan yarış hayatında bugüne dek 33 kez start alıp bunların 21’inden birincilikle ayrılırken, 5 kez ikinci, 4 kez de üçüncü olup sadece 3 kez tabela dışında kalan Kardeşcan (Turbo– Bedel 2, Tunca), kariyerinin ikinci çim pist yarışına 21 Mayıs 2021 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda çıkacak.

Can Ekürisine ait 5 yaşındaki al safkan daha önce sadece 1 kez, 5 Temmuz 2019 tarihinde Bursa çim pistinde bir maiden koşuya katılmış ve 15 safkanın start aldığı bu mücadeleden 6’ıncılıkla ayrılmıştı.

Bu sene hiç geçilmedi…

Kum pistte koştuğu her 3 yarıştan 2’sini kazanan Kardeşcan, yılbaşından bu yana 7 kez start aldı ve bu yarışların hepsinden galibiyetle ayrılmasını bildi. Yılı G3 Babasaad Koşusu birinciliği ile açan safkan sonrasında sırasıyla G3 Hasan Tahsin, G2 Şirinyer, KV-9 Pamukkale, KV-9 (İsimsiz), A3 Çakabey ve A3 (İsimsiz) mücadelelerden jokeyi Gökhan Kocakaya ile zaferle ayrılmasını bildi. Bugüne dek 11 kez bir araya gelen Gökhan Kocakaya ve Kardeşcan ikilisi beraber piste çıktıkları 11 yarışın 10’unu kazanıp, 1’inde ise ikinci oldular.

Salı günü Çim gösterildi…

Cuma günü Bursa’da 1400 metre çim pistte koşulacak olan G2 Orhangazi Koşusunda start alacak olan Kardeşcan, 19 Mayıs 2021 Salı günü Osmangazi Hipodromu idman pistinin içerisindeki çim piste çıkartıldı. İdman jokeyi Memduh Çardaklı ile tatlı bir kenter yapan klas safkana, çalıştırıcısı tarafından olumlu rapor verildi.

Sezon başı TBMM Koşusunda start alması düşünülen ancak jokeyi Gökhan Kocakaya’nın ‘çim pistte öncelikle daha uygun bir grupta denenmesi önerisi’ eküri tarafından kabul gören safkan, şayet Orhangazi Koşusundan başarılı bir performansla ayrılırsa, sezonun kalan bölümlerinde Ankara ve İstanbul’da koşulacak olan Grup mücadeleler de boy gösterecek. Aksi halde Kardeşcan için rota tekrar kum piste dönecek…

News Reporter

3 thoughts on “2021’in namağlup safkanı Çim Piste çıkıyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir