İmzalar atıldı! 2023’ün ilk flaş transferi gerçekleşti…

At yarışlarında yeni yılın ilk flaş transferi gerçekleşti…

Türkiye’nin en büyük ekürilerinden birine sahip olan Tuğban İzzet Aksoy, sezonun iddialı taylarından Anadolu Koparan‘ın satışı için Ercan Ekürisi ile bugün el sıkıştı ve karşılıklı olarak imzalar atılarak satış öğle saatlerinde sonuçlandırıldı.

Geçen sene Ağustos ayında kazandığı Şartlı-1 mücadeleden itibaren dikkatleri üzerine çekmeyi başaran 3 yaşındaki Native Khan temsilcisi, Eylül ayında ikinci olduğu Kv-9 Galip Ekenler Koşusunun ardından iki yaşlı sezonu toplam iki yarış koşarak kapatmıştı.

Bu sene ilk olarak Şubat ayının ilk günü İstanbul’da koşulan Kv-6 Burhan Şenemgen Koşusunda start alan Anadolu Koparan, sentetik pistteki 1500 metre mesafeli koşuyu yetenekli taylardan My Private’nin bir boy önünde kazanmış, ardından ilk kez uzun mesafeye çıktığı 4 Mart’taki Kv-7 Nafiz Kurt Koşusunu da Bank Account’un 3 boy önünde birincilikle tamamlamıştı.

Bugüne dek tamamı sentetik pistte start aldığı dört yarışın üçünü kazanıp birinden de ikincilikle ayrılan al erkek tay, yılın en fazla ses getirecek taylarından biri olduğunu 2000 metre mesafeli son koşusundaki performansı ile ispatladı.

Geçtiğimiz yılın Gazi Koşusu galibi Secret Power gibi bir Native Khan temsilcisi olan Anadolu Koparan’ın annesi, G2 SİAYSD ve G3 I.İnönü Koşuları galibi olan Tapit Girl’dür.

Dünyanın en başarılı aygırlarından Tapit’in kızı olan Tapit Girl’ün koşan ilk tayı; 3 yarış kazanmış ve 18 kez de tabela yapmış olan Zabunhan (Victory Gallop)’dır. Anadolu Koparan ise klas kısrağın start alan ikinci tayıdır.

Bu transferin hem Aksoy ekürisi, hem de bir süre önce yaptıkları hara yatırımı ile isimlerini duyuran Şeyda Ercan Ekürisi için de hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

Anadolu Koparan (Halis Karataş)

 

News Reporter

6 thoughts on “İmzalar atıldı! 2023’ün ilk flaş transferi gerçekleşti…

  1. 250 bin dolar denilmişti twitter da… bu hikaye de kazanan sanki aksoy ekürisi gibi zaten at kazandıkça yetiştiricilikden de kazanç alacak… jokey olarak halis karataş ile devam edilir mi acaba koşan kaizbert atlarına çelikler daha çok binmiş…

  2. 250 bin dolar ise fiyat o parayı çıkarta bilirmi acaba seyis antrenör jokey montlarını ve atın masraflarını hesaba katılırsa yaklasık en az 7 milyon kazanması gerekır o rakamı kazanırmı gazıyı kazananırsa anca o parayı toplar yoksa cok zor

  3. Daha açık koşuda kendini göstermemiş bir kv atına bu parayı verdilerse demekki alanın parasi çok muş

  4. anne kır, baba kır kendisi al. sanki secrettame’e benziyor. (tapit girl’ün kısrak babası olan gone west’in annesi ve secreteriat’ın kızı)

  5. Anadolu Koparan uzun mesafeli çim yarışlarında başarılı olabilir mi şüphelerim var. Ancak anne hattı çok baskın ve tam bir aygır fabrikası. Bence babası Native Khan’dan daha başarılı bir aygır olacak, ancak çimde başarılı yavrular verebilmesi için AUTHORIZED, BATTLEGROUND, VICTOIRE PISA, ELARQAM gibi çimci aygırların kızları ile eşleştirilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir