2023’ün Şampiyon jokeyi VEDAT ABİŞ oldu…

Yılbaşından bu yana büyük bir rekabete sahne olan Şampiyon Jokey mücadelesinde ipi göğüsleyen isim yarış pistlerinin yeni yıldızı Vedat Abiş oldu.

Yılın ilk ayından itibaren listenin en üst sıralarına yerleşen 20 yaşındaki genç jokey, 2023’ü 283 birincilikle en yakın rakibi Nevzat Avci’nin 12 yarış önünde birinci tamamladı.

2022 yılını son dört yılın şampiyon jokeyi Gökhan Kocakaya’nın 25 birincilik arkasında ikinci tamamlayan Abiş, bu sene en büyük rakibinin liste başı iken Amerika’ya gitmesinin ardından özellikle son aylarda büyük bir rekabet yaşadığı sezonun flaş jokeyi Nevzat Avci’yi geride bırakarak kariyerinde ilk kez Şampiyon Jokey unvanını kazanmasını bildi.

Son üç yıl sürekli yükselen (161, 254, 283) başarı grafiği ile yarışseverlerin, at sahiplerinin ve antrenörlerin takdirini toplayan Vedat Abiş ve menajeri İsa Dilber’i bu Yarış Dergisi olarak tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

News Reporter

26 thoughts on “2023’ün Şampiyon jokeyi VEDAT ABİŞ oldu…

  1. Yarisseverin gönlünde yıllarca 1ci olan Halis Karatastir tek şampiyon jokey Karataş türünü kimse inkar edemez.Vedat Abis Karataşin izinden gidiyor Allah nazardan saklasin.kaza bela vermesin

 1. Nevzat Avcı, Abiş kadar iyi atlara, yani gelecek atlara bindi mi, bir de böyle bir merak konusu var.
  Vedat Abiş’in biniciliğini pek sevmedim ama yine de kutlamak gerekir. Az sayıda at ile bu kadar yarış kazanmak elbette büyük başarıdır.

 2. İnanılmaz yetenek 👍🏻 sakin atı üzmez panik yapmaz 💯💯 hastasıyım 🙆🙋🏻‍♀️🙋🏻 yolun kazasız belasız olsun 😎 yüzde 99 her yıl şampiyon sensin artık inanılmaz 🤷🕵️🏁🏁🏁🏁🏁

 3. Halis abi benim için her zaman diğer büyüklerimize saygısızlık olmasın ama bu ülkenin bir numaralı baş jokeyi olacak.

 4. Pek çok kez ceza alması gerekirken ceza almadı. Ayrıca her gün her yerde at binmesi de fazla itici geliyor bana. Yav hiç mi özel hayatın yok kardeşim, insan biraz tatil yapar, dinlenir. En çok yarış kazanan jokey olmak en iyi jokey olmak değil.

  Eleştirilerimin yanında elbette tebrik ediyorum, büyük istikrar ve emek ama 50 tane yarış az kazansın faulsüz binsin emin olun herkes daha fazla sevecek kendisini.

 5. Hak edilmiş bir başarı, kutlarım. Nevzat’da çok başarılıydı onu da kutlarım

 6. Benim için tek sampiyon jokey var Halis Karataş’dır.Vedat Abişe de bundan sonra başarılar dilerim.

 7. Tebrikler 👍 bir Halis Karataş hayranı olarak söylüyorum. Stilin güzel ama şu fauller konusuna dikkat etmesi gerekir. Gökhan yok Halis Karataş az at biniyor Özcan Yıldırım da istikrar sorunu var. Meydan gençlere kaldı.

 8. Olmus ne olmus Antalya da ucan kusa gecilmeycek at El Rio ile yol bulamayıp saçma sapan kaybedip yaktı herkesi. Kesinlikle lider jokey havası yok cıkısı güzeldi ama çabuk ben oldum oldu malesef:(

 9. Normal 1300 yarisa binmis..Gokhan abd ye gitmeseydi yine o olurdu..karatas vedatin 3/1 i kdr at binmis,ozcan istikrarsiz..nevzat bnce daha basarili,vedat kdr iyi atlara binmedi…Cok faul ve cirkef ata biniyor bi turlu sevemedim bu cocugu…

 10. ” gökhan gitmeseydi olacamazdi ” diyenler ! olamazdi , yav zaten gökhan havlu atmisti , 3unculuge gerilemisti , nevzat birinci vedat ikinci siradaydi , son bir ayda gokhanin kazanmasi icin sapkadan tavsan cikarmasi gerekiyordu.tebrikler vedat abise nevzata

  1. Atma ziya:) Gokhan gittiginde birinci siradaydi ve hatta tv de soylediler giderken birinci birakti yine birinci sayilir vs diye..Havlu atmismis element uydurma bi tarafindan…Milleti mal saniyorsun herhalde…

 11. Vedat halisin veliahtidir. Efendi,yetenekli, fazla konuşmuyor,isini yapiyor. Arkasi kuvvetli,iyi atlara bindoriyorlar. Yani tjk’nin yeni prensi diyebiliriz….

  1. Eski prens Halis Karataş Yeni Prens Kocakaya ydı, o gidince şuan prens yok bir arayış var, Kimse Halis Karataş gibi de jokeyliği domine etmedi, Halis Karataş istediği ata biniyordu, istediği jokeyi indiriyordu, Halis Karataş hem insan hemde sporcu olarak disiplinli ve süreklilik arz edecek şekilde başarılıydı, onun içinde baş jokey oldu, iyi bir menejeri vardı Mustafa Sav, bu işin ve diğer genç menejerlerin akıl hocası, bazen herşey uyumlu olmalı başarı için birde takibi abiş biraz faullü binmeye başladı bu iyi değil,

 12. Gocakaya amerika’ya gitmese zaten 2nciydi.Bi son of cooger faciası var ki unuttu bile herkes. Yaşı genç. efendi olsun, seveni bol olur ve o zaman efsane jokey olur. Ben kendi adıma sevmediğim jokey ama saygı duyuyorum.

 13. Beni hep mahvetti her seferinde büyük ikramiye alacakken geldi favori ile kazanıp elimden aldı ikramiyemi, ne zaman tek atsam o zamanda gelemedi bana hiç uymadı bu çocuk beni çok üzdü.

 14. Futbolda Arda Gülerimiz ne ise Vedat Abişimiz odur.Herkesin ortak beğenisini kazanmıştır.Allah devamını getirsin.

 15. Asıl sen atma Hüsnü, Vedat abis neredeyse bütün yıl boyunca birinci sırada idi . Yok gitmeseydi yok söyle yok böyle, yav halis senin Gökhan kadar at binseydi son yıllarda bir sezon bile şampiyon jokey olamazdı , istatistikler ortada , en yüksek kazanma oranı haliste, aynı ata binseler diyelimki 1000 ata , halis %27 ile 270 birincilik Gökhan , %25 ile 250 birincilik alacaktı , anladın mı hüsnü!! Halisin ölüsü gokhandan iyi , şampiyon jokey! Gökhanin en iyisi birinicilik yüzdesi % 25 o da bir sezoncuk , yav halis 30dan dusmuyordu , bırakın bu işleri, tebrikler Vedat abis

 16. son of cooger
  ayhan a gıttı ,bu yeter goklere çıkardıgınız şımarık cocuga
  daha ne atlar kaybedecek bekleyelim görelim

  1. Şımarık mı..yalancısın 😡 senin ve senin gibi düşünenler kalite sizlik var sizde.. gerçi TÜRKIYE M de var bu KALİTESİZLİK 👍

 17. Kimin daha iyi olduğunu bilmem ama meraklılar için bazı jokeylerin at sayısına göre kazanma yüzdesini paylaşayım.

  Ekrem Kurt: %29.4
  Süleyman Akdı: %27.5
  Halis Karataş: %27.2
  Selim Kaya: %21.5
  Veat Abiş: %19.4
  Gökhan Kocakaya: %17.9
  Ahmet Çelik: %17.6

 18. Baş jokey Vedat oldu artık. 2024 açık kosulari daha çok kazanır. Kocakaya ABD gitmesi en çok özcan yaramis görünüyor. Gerçi atlar dağıldı ama en çok özcan formunda ve aldığı atlarda artis fazla. Ahmet üçüncüye gelir. Dördüncü Ayhan kurşun. Açık kosulara bu arkadaş arasında paylaşılır. Halis Karataş binerse o da tabiki açık koşu kazanır. O artık veteran grubunda yaşindan dolayi. Selim keza binerse kazanır ama sayısal olarak az tabiki .

  Atçılık ve yetiştiricilik haberleri güzel. Gayet başarılı. Ama oyuncu taraflı haber hiç yok denecek kadar az. Oyuncu ne ister beklentisi ne? Oyuncuların kızdığı kustugu durumlar neler? Bununla ilgili makale tartışma sohbet yazısı neredeyse hiç mi hiç yok. Ganyan bayii durumu? Bana ne ganyan bayiiden bana göre batsın. Kapansın. Elektronik bayii diye bir şey var. Yıl olmuş 2024 ganyan bayii sorunlari bile makale yapıldı. Atçilik ve yetiştiricilik haberleri iyi güzel ama buraya gelen ziyaret eden kitle daha çok oyuncu kitlesi. El insaf biraz da buraların sıkıntıları buraların haberleri yapılması lazim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir