2024 Yılı İlkbahar-Yaz sezonu Ahır Tahsisleri belli oldu…

Türkiye Jokey Kulübü 2024 Yılı İlkbahar-Yaz sezonu tüm hipodromlar için ahır tahsislerini açıkladı.

Ahır numaraları ilan edilen listede yer almadığı için At Sahipleri atlarına tahsis edilen ahırların numaralarını resmi site olan www.tjk.org‘nin Online İşlemler (Cari Hesap Takibi) bölümüne girerek öğrenebilirler.

Kulübün konu ile ilgili yaptığı duyuru şöyle;

2024 Ahır Tahsis Duyuru
News Reporter

4 thoughts on “2024 Yılı İlkbahar-Yaz sezonu Ahır Tahsisleri belli oldu…

 1. Ben burada yorum yazıyorum konu farklı gereğini duydum; çok önemli,bazı atçılar,eküriler şu ilk şartlı 1 yarışların kayıtlarının başladığı şu dönemde haksızca yanlış etiğe sığmayan taktikler yapıyorlar;şöyleki koşmayacak ,icabında sıkıntı çıkarmış atlarınıda kayıt ediyorlar,ki oda yetmezmiş gibi sağdan soldan at sahiplerinide alet ediyorlar,sonra bakıyorsunuz her yarışta,birkaç at çeşitli mazaretlerle koşmuyor,hepsine aşinayız,böylece emek vermiş masraf yapmış onlarca atın haklarına tecavüz edilmiş oluyor,bu ahlaksızca taktikleri burdan çağrı yapıyorum yapmayın,ykkya komiserler kuruluna burdan cağrımdır ağır yaptırımlar uygulayın,sizden de ricam atahan bey mercilerinizde gündeme getirin,tvde gündeme getirin etik olmayan bu taktikleri yapmasınlar,başkalarının emeklerine saygı duysunlar.
  Yine biliyorum maiden yarışlarda atı bilinçli 2likte tutanlar var şahidim,yapmasınlar hem diğer atların hakkı gasp edilmesin,hem bahis oynayan insanların hakkı gasp edilmesin,ahlaksızlığın sonu çürümedir,kesin ve net.
  Yarışçılık camiası bu sorunları görüp tedbirleri almalıdır,zaten çim yarışlarda 12 tay koşacak adanada onuda kuşa cevirmeyin,bende at sahibi olarak özelliklede kaya ekürisine sesleniyorum,bu taktik etik değildir yetiştiricisinden,at sahibine,ekibine kadar herkes ekmeğinin peşinde,saygılı olalım.

  1. Yazıyı okurken direkt Kaya ekurisi aklıma geldi son paragrafta belitmişsin emeğine yüreğine sağlık ama sahada bunu Kaya ekurisune yaptırabilecek cesaret yok Atahan bey ve TV. Programcıları bunu gündeme getirirlerse belki kamuoyu baskısıyla bu önlenebilir başka şekilde çok zor görünüyor

 2. Bu yorum değil Atahan bey sizden bir rica bu konuyu tartışmaya açın,gerek haksız deklereler,gerek bilinçli maiden ikincilikleri,veya benzeri şeyler şu aklıma gelmemiş olabilr,lütfen koşmayacak atları deklere ve ya kayıt etmesinler,örneğin ahırlar satılıyor,sakat atı yazıyor,ahırı satıyor v,b,lütfen bu konuları gündeme getirin
  Selamlar

  1. Çiğ kişilerin yaptıkları yanına kar kalır bu sahada. Ben de bu insanları görmemek için bırakmıştım atçılığı atlarım kazandığı halde. Çocuklarım bu insanlarla muhatap olsun istemedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir