26 Ay Sonra Çim Pistte kazandı!

Atçı ve yetiştirici merhum Sedat Üründül anısına 18 Ekim 2019 Cuma günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan 3 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus KV-7 koşuyu, Samet Kadıoğlu’nun sahibi, Mahmut Şeref Somtürk’ün yetiştiricisi ve Sadettin Mutlu’nun antrenörü olduğu Uludaz (6y da Kaneko – Cruella, Distant Relative), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Uludaz (Ahmet Çelik)

9 safkanın katılımı ile 1400 metre çim pistte koşulan 77.500 TL birincilik ikramiyeli koşuda son virajı bir at geçer vaziyette dönen Uludaz, özellikle düzlüğün ikinci yarısından sonra yaptığı etkili sprint ile sın 100’de rakiplerini yakalayıp 1’22”34’lük derecesi ve bir baş farkıyla birinciliğe uzandı. Mine Of Fire (Native Khan) kazanmaya çok yaklaştığı mücadeleden ikincilikle ayrılırken, bu safkanın yarım boy gerisinde The Daughter Sun (Lion Heart) üçüncü, onun da 2.5 boy arkasında Makambo (After Market) dördüncü oldu.

50’inci startında 13’üncü kez finiş çizgisini önde geçen Uludaz, kariyerinin 6’ıncı Kısa Vade galibiyetine imza attığı mücadelede, 26 ay aradan sonra çim 3’üncü birinciliğini elde ederken, kazancını da 1.105.765 TL’ye yükseltti.

Sedat Üründül Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir