3 Kupa Sahibini buldu!

Bahadır Gödek Koşusu’nun galibi GÖDEK oldu

Uzun yıllar Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği Başkanlığının yanı sıra Türkiye Jokey Kulübü Genel Sekreterliği de yapan atçı ve yetiştirici merhum Bahadır Gödek adına düzenlenen koşu, birbirinden önemli koşuların düzenlendiği 20 Eylül Cuma akşamı İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşti.

7 Temmuz 2014 tarihinde vefat eden Bahadır Gödek adına düzenlenen KV-9/S koşuda 3 yaşlı safkan İngiliz tayları mücadele etti. 2000 metre mesafede sentetik pistte gerçekleştirilen ve 6 safkanın start aldığı 115.500 TL birincilik ikramiyeli koşuyu, merhumun kızı Hülya Gödek’in sahibi ve oğlu Cengizhan Gödek’in yetiştiricisi olduğu doru erkek tay Gödek (3y de Win River Win – Doku, Ocean Crest), jokeyi Gökhan Kocakaya ile kazandı.

Gödek (Gökhan Kocakaya)

Keyifli bir mücadeleye sahne olunan koşuda, kazanan Gödek’in ardında ikinciliği erkek rakipleri yanında başarılı bir performans sergileyen Always Perfect (Victory Gallop) elde ederken, starttan 2 boy geç çıkış yapan Silver Arrow (Mastercraftsman) üçüncü, Grashof (Offlee Wild) ise dördüncü oldu. Kazanan Gödek için müddet 2’04”45 olurken, farklar 1,5 Boy – 2 Boy – 3,5 Boy olarak sonuçlandı.

Bahadır Gödek Koşusu Kupa Töreni 2019

Akgün Midillili Koşusu’nu FLASHING GIRL kazandı

20 Eylül 2019 Cuma günü Veliefendi Hipodromu’nda merhum Akgün Midillili adına düzenlenen koşu, İstanbul programının ilk kupalı mücadelesi olarak saat 18.30’da başladı.

3 yıl önce vefat eden TJK Asli Üyesi Akgün Midillili adına gerçekleştirilen KV-7/Dişi koşuda, 3 ve yukarı yaşlı 4 safkan İngiliz kısrağı 1900 metre mesafede çim pistte birincilik mücadelesi verdi.

77.500 TL birincilik ikramiyeli koşunun kazananı Yakup Elğaç’ın sahibi olduğu Flashing Girl (5y ak Luxor – Umutlu, Strike the Gold) oldu. Jokeyi Özcan Yıldırım ile 1’59”54’lük bir derece gerçekleştiren Yavuz Çiftçi’nin yetiştirdiği 5 yaşındaki kısrak, üç koşunun ardından tekrar galibiyet sevinci yaşadı. Mehmet Hanifi Elğaç’ın antrene ettiği al safkan kariyerindeki 13’üncü birinciliğine imza attı.

Flashing Girl (Özcan Yıldırım)

4 safkanın start aldığı koşuda düzlükte önce iç, daha sonra dış kulvardan hücum eden Funny Familliar (Toruk Macto) ikinciliği elde ederken, Persistance (Zoffany) üçüncü, Run For Derya (Victory Gallop) ise dördüncü oldu. Koşudaki farklar 2 Boy – 1 Boy – 5 Boy şeklinde oluştu.

Akgün Midillili Koşusu Kupa Töreni 2019

İstanbul Üniversitesi Koşusu’nun kazananı DİLİRAN

Ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından birisi olan İstanbul Üniversitesi adına 20 Eylül 2019 Cuma günü düzenlenen koşu, İstanbul programının bir diğer önemli mücadelesi olarak 20.30’da start aldı.

Veliefendi Hipodromu’nda birbirinden heyecanlı yarışların koşulduğu 20 Eylül 2019 Cuma günü koşulan KV-8/DHÖW İstanbul Üniversitesi Koşusu, 4 ve yukarı yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olarak 1500 metre mesafede ve sentetik pistte koşuldu.

6 safkanın katıldığı 94.000 TL birincilik ikramiyeli bu mücadeleyi Selma Gülerce’nin sahibi ve yetiştiricisi olduğu Diliran (5y aa Turbo – Dürdane, Özgün), jokeyi Akın Sözen ile kazandı. 276 günlük aranın ardından piste çıkan İbrahim Bekiroğulları’nın antrene ettiği al safkan, gösterdiği başarılı performansın ardından kariyerindeki 7’inci yarışını kazandı.

Diliran (Akın Sözen)

Koşuda ikinciliği Ulukız (Kaizbert), üçüncülüğü Taşkır (Araslı), dördüncülüğü ise Gustav (Kaizbert) elde etti. Kazanan Diliran için müddet 1’39”06 olurken, farklar Boyun – Boyun – 1/2 Boy şeklinde sonuçlandı.

İstanbul Üniversitesi Koşusu Kupa Töreni 2019
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir