3 Şampiyona 3 kardeş…

Nisan ayına girdiğimiz şu günlerde hem özel, hem de Türkiye Jokey Kulübü’ne ait Hara ve Aşım İstasyonlarında 2021 yılına ait doğumlar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Havaların ısınmaması nedeniyle pek çok kısrağın gebeliğini geciktirdiği bu dönemde, Türk yarışçılığında son yılların başarılı ve iz bırakan safkanların kardeşleri de birer ikişer hayata gözlerini açmaya başladılar. Bunlardan; Touch The Wolf, Peri Lina ve Bitcoin’in kardeşleri, Mart ayının son günlerinde doğan taylar oldular…

3 G1 galibi şampiyon sprinter/miler Touch The Wolf’un annesi ve G1 ikincisi başarılı safkan Transacoustic’in kardeşi Acoustic (Namid), Kemal Kurt ekürisinin kendi aygırı Scarface’den 30 Mart 2021 Salı günü doru dişi bir tay dünyaya getirirken, kum pistte sayısız Grup galibiyetleri bulunan klas isim Bitcoin’in annesi Flashy’s Song (Songandprayer) da aynı gün şampiyon aygır Victory Gallop’tan Bitcoin’in öz kız kardeşini doğurdu.

Son yılların en başarılı kısraklarından biri olan ve ülkemizi Dubai’de temsil eden 5 G1 galibi Peri Lina’nın annesi Efisia (Efisio) ise 27 Mart 2021 Cumartesi günü başarılı aygır Kaneko’dan kır erkek bir tay dünyaya getirdi.

Her üç tayın da ayakları düz bassın…

News Reporter

5 thoughts on “3 Şampiyona 3 kardeş…

  1. Taylar kır doğabilir. Sadece renkleri ileriki dönemde açılır. Örnek; Turbo. Koştuğu zamanki rengi ile şimdiki rengi arasındaki fark buna örnektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir