32 yıldır kazanamıyorlar!

30 Haziran 2019 Pazar günü koşulacak olan 93.Gazi Koşusuna katılacak safkanların start numaraları Cuma günü çekildi. Buna göre koşunun favorisi olarak gösterilen isimlerinden Kurtel Ekürisine ait Long Runner isimli safkan için 14 numaralı start çekilerken, Araz Ekürisine ait Yamanlarbeyi isimli safkan için ise 17 numaralı start çekildi.

1987-2018 tarihleri arasındaki 32 yıllık sürece ait istatistikler, bu iki starttan çıkan hiçbir tayın Gazi Koşusunda finiş çizgisini önde geçemediğini gösteriyor. Long Runner ve Yamanlarbeyi cephesinde durum bu iken, koşunun favori olarak gösterilen diğer safkanlarından Scoutleo ve Kuzey Kafkasyalı için ise durum tam tersi… Öyle ki; bu ikiliden Scoutleo‘nun çıkış yapacağı 5 ve Kuzey Kafkasyalı’nın çıkış yağacağı 6 numaralı startlar, söz konusu zaman dilimi içerisinde 4’er Gazi şampiyonunun çıkış yaptığı startlar.

Bakalım 93 Gazi Koşusunda bu istatistik devam edecek mi? Yoksa Long Runner veya Yamanlarbeyi’nden herhangi biri bu 32 yıllık istatistiği yerle bir edebilecek mi?

 

News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir