39.Asya Yarışçılık Konferansı devam ediyor…

39.Asya Yarışçılık Konferansı 14 Şubat 2023 Salı günü Avustralya’nın Melbourne kentinde başladı. Racing Victoria’nın ev sahipliği yaptığı ve 19 Şubat 2023 Pazar günü sona erecek olan konferansta ülkemizi Türkiye Jokey Kulübü temsil ediyor.

1960 yılından bu yana düzenlenen ve Türkiye’nin de 1973, 1990 ve 2012 yıllarında 3 kez ev sahipliği yaptığı Konfreans, küresel at yarışı organizasyonları arasında fikir paylaşımı için önemli bir uluslararası forum haline gelmiş durumda…

39.Asya Yarışçılık Konferansı açılış seramonisi…

Esasen Şubat 2022’de yapılması planlanan 39. ARC, küresel salgın ve bu salgının seyahat edebilme imkanlarını ortadan kaldırması nedeniyle ertelenmişti.

Asya Yarışçılık Federasyonuna üye 21 ülkenin temsilcileri arasında fikir alışverişinde bulunmak ve üretken diyaloglar kurmak için gerçekleştirilen konferans, at yarışlarının ilerlemesini engelleyen engelleri yıkmak ve COVID sonrası dünyada birçok yeni fırsattan yararlanmak için bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

Konferansın yapıldığı Melbourne, dünya çapındaki farklı kültürlere ev sahipliği yapmasının yanı sıra 161 yıllık Melbourne Kupası da dahil olmak üzere bahar mevsiminde gerçekleştirilen ünlü Yarış Karnavalı ile tanınıyor.

Konferansı takip etmek için TIKLAYINIZNews Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir