4 G1 galibi ve 3 Karayel ödüllü şampiyon aygır oldu!

G1 Fatih Sultan Mehmet (2 kez), G1 Haliç ve G1 Çaldıran Koşuları galibi, üst üste 3 kez Karayel Ödülü sahibi şampiyon sprinter/miler Rhythm Divine (Torok – Stainless, Unaccounted For) emekliye ayrıldı.

Safkanın sahibi olan Çağımnı Ekürisi sosyal medya hesaplarından yaptıkları bir paylaşımla Rhythm Divine’ın aygırlığa ayrıldığını duyurdu.

Rhythm Divine (Özcan Yıldırım)

Geçen sene Haziran ayında ilk yarışına çıkıp A3 Ali Doğan Ünlü Koşusunu kazanan klas safkan, sonrasında Vehbi Koç Koşusu hazırlıkları sırasında yaşadığı bir sorun nedeniyle idmandan çekilmiş, geçirdiği sakatlık neticesinde Haliç Koşusunu da pas geçmek zorunda kalarak bu yılın Nisan ayına kadar hiç start almamıştı.

10 Grup galibiyeti ve 4 Milyon liranın üzerinde kazanç elde eden safkanın 2022 yılı sezonu için aşım yeri ve fiyatı daha sonra açıklanacak.

News Reporter

3 thoughts on “4 G1 galibi ve 3 Karayel ödüllü şampiyon aygır oldu!

  1. Son farklı analizde S. Akdı söylemişti. Herhalde onun gördüğünü ilgilileri de gördü yada o programı seyredince akılları başlarına gelmiş olmalı ki atı daha fazla üzmeden aygır yapmaya karar vermişler. Bence kaliteli kısraklarla eşleşme şansı bulursa çok başarılı bir aygır olabilir. Bu potansiyel fazlasıyla var.

  2. Bu sezon start aldığı 3 koşuda da bildiğimiz Şampiyondan oldukça uzaktı. Şampiyonun hara’ya alınmaı ve Aygır olması isabetli bir karar olmuş. Böyle büyük şampiyonlar problemli olrak koşturulmamalı. Rhythm Divine biz yarış severler için önemli safkan. Yarışta kayıtlıysa başarılı adına yakışır koşu bekliyoruz. Son Haliç koşusunda geliri olmayacağı bariz ortadayken bile yazdık. Şampiyonu üzmeden alınan karar yerinde olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir