5 ay aradan kazanarak döndü…

Yarış hayatına geçen sene 2 yaşlı olarak Ağustos ayında 1100 metre sentetik pistte kazandığı Şartlı-1 mücadele ile başlayan, ardından Eylül ayında koştuğu Kv-8 Galip Ekenler Koşusunda Bosfor’un sadece bir boyun farkı geride ikinci olup sonrasında sezonu kapatan klas 3 yaşlı Anadolu Koparan (Native Khan – Tapit Girl, Tapit), 4 ay 20 gün aradan sonra pistlere kazanarak geri döndü.

Tuğban İzzet Aksoy tarafından yetiştirilen ve aynı ekürinin forması ile start alan al erkek tay, 1 Şubat 2023 Çarşamba günü 1500 metre sentetik pistte koşulan Kv-6 Burhan Şenemgen Koşusunu 1’30”82’lik derecesi ve formda jokeyi Ayhan Kurşun ile kazanırken, başarılı geri dönüşü ile yaz sezonu öncesinde jenerasyonun önemli isimlerinden biri olacağını gösterdi.

Geçen yılın Gazi Koşusu galibi Secret Power gibi bir Native Khan temsilcisi olan Anadolu Koparan, G2 SİAYSD ve G3 I.İnönü Koşuları galibi olup Amerika’nın şampiyon aygırı Tapit’in kızı olan Tapit Girl’ün yavrusudur. Tamamı Kısa Vade ve Grup olmak üzere 6 yarış kazanan Tapit Girl, Dişi Tay Deneme Koşusuna büyük favori olarak girmiş ancak başarılı olamamıştır.Anadolu Koparan (Ayhan Kurşun)
News Reporter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir