TU BRUTUS Ücretsiz çekimlere başlıyor!

Scat Daddy’nin Türkiye’deki ilk temsilcisi;

TU BRUTUS

Scat Daddy – Bresca, Seeker’s Reward

2021 aşım sezonunda Çelikoğlu Harasında (Eski Topraz Hara) Ücretsiz bedelle yetiştiricilerin hizmetinde…

Son yılların en fazla ses getiren aygırlardan Scat Daddy’nin Türkiye’deki ilk temsilcisi olan 9 yaşındaki Tu Brutus, 2, 3 ve 4 yaşlarında Şili’de çim pistte start alıp daha sonra 5 ve 6 yaşlarında Amerika’da kum pistte koştu.

2 yaşında G3 Cotejo de Potrillos’da 2’inci ve ilk sınıf yarışı 3 yaşında kazandığı G3 Alfredo L.S. Jackson S. olan safkan, aynı yıl Luis Larrain P. Nacional Machos Stakes ve Haras Lizzie Handicap birincilikleri elde etti.

Tu Brutus 3 yaşında kazandığı bu yarışların dışında Asociacion de Propietarios F.S. de Carrera A.G. – V Region Stakes’de ikinci, G1 El Derby, G3 Thompson Matthews Stakes ve Derby Lodge Handicap’ta üçüncü oldu.

4 yaşında Dorticos Stakes, Coloreado Handicap, Charleston Stakes ve Miss Therese Stakes’i kazanan Tu Brutus, 5 yaşında Belmont Park’ta 2200 metre kum pistte Flat Out Stakes’i starttan çıktığı gibi uzak farkla kazanıp, Aqueduct Hipodromunda koştuğu G3 Excelsior Stakes’te son anda az farkla ikinci, G2 Brooklyn Invitational Stakes’te ise üçüncü oldu.

2017 yılında yarış yaşamını noktalayan ve 2018 yılında Crestwood Farm’da aşımlara başlayan aygırın ilk jenerasyon tayları bu sene doğmaya başladı.

Telefon : 0 532 212 19 52

News Reporter

13 thoughts on “TU BRUTUS Ücretsiz çekimlere başlıyor!

 1. istek mi hiç olmadı… atçılarımızı anlamak zor hem çim hem kumda başarı elde etmiş… üstelik scat daddy yavrusu… umarım ilk çekimlerde çok başarılı olur da dört aşım sonunda luxor gibi pahalı aşım ücreti yapar..

 2. Türkiyede profesyonel yarışçılık olduğunu bu aşım müracaatlarınada bakarak anlayabiliyoruz.istisnaları harıç çok aşım adeti alan aygır ya sahibinin kısraklarının cok olmasından yada çok reklamının olmasından sıfat adeti alıyor.

  1. 2019 yilinda Amerika’da en cok aşım yapan aygirlar siralamasinda 1’ci sirayi paylaşan,her ikiside 252’şer kisraga aşim yapan Scat Daddy oğullari Justfiy ve Mendolsohn dur.Yine 2019 yilinda 241 kisraga aşim yapan diger Scat Daddy oğlu Sioux Nation Avrupa’da en cok aşim yapan aygir olmustur.Ve bu 3 aygir 2019 yilinda ilk asimlarina baslamistir.Tarihte boyle bir teveccuh ilk defa olmaktadir.

 3. 2022 yilinda 1300(bin üçyüz) tane 2 yaşli Scat Daddy torunu dunya yariş pistlerinde kosmaya baslacak.

 4. Dunya’da Asim bedeli 125.000 usd dolar ve ustu 2 aygir oglu olan tek kan hatti Scat Daddy.
  Justify 125.000 USD
  No Nay Never 125.000 Euro

  1. Scat Daddy ogullari ve torunlarinin asim yaptigi ulkeler.
   Amerika
   Ingiltere
   Irlanda
   Fransa
   Turkiye
   Guney Amerika

 5. Coolmore 5+1+3
  Dunya’nin en buyuk yetiştiricilik operasyonu Coolmore 5 tane Scat Daddy oğlu (No Nay Never,Justify,Mendelssohn,Sioux Nation,Caravaggio) ve 1 tane Scat Daddy torunu Ten Sovereigns ile gelecegini garanti altina almistir.

  Coolmore ayrica 3 tane Scat Daddy oglu veya torunu( Land Force,Van Beethoven,Sergie Prokofiev ile baska cifliklerde ortakligini surdurmektedir.

 6. Scat Daddy yavrulari ve torunlari çim,kum,sentetik pist ve her mesafelerde Gr yarislari kazaniyor.
  Scat Daddy oglu Justify 3 yasliliginda(2018 yilinda) Amerika da Triple Crown yaparken,diger oğlu Mendelssohn Dubai Derby yi (2018 yili) 18 boy ile kazandi.Scat Daddy torunu Land Force da Ingilterede 2 yasli aygir yarisi Gr2 Richmond Stake kazandilar.

 7. Scat Daddy ilk aygir ogullari,Daddy Long Legs(Guney Amerika) ve No Nay Never(Irlanda) ilk sezon sampiyon Aygir unvanini sahip oldular.
  Her iki aygirinda yavrularinin cim ve kum pistlerde Gr yarislari kazanmalari dunyanin kan hattinin gucunu gostermektedir.

 8. Scat Daddy 2015 yilinda 9 tane 2 yasli stakes galibi vererek tarihe gecmistir.Bir onceki rekor 8 tay ile buyuk dedesi Storm Cat’e aitti.
  Scat Daddy bu alanda halen gecilememistir.

 9. 2 yasli Gr ati,Derby yi 2.25 icerisinde kosan,çim ve kum ayirt etmeyen Scat Daddy oglu Tu Brutus Turkiye’de ve ucretsiz asim yapiyor )))).

  1. Şu haberi sabahın bu saatinde okuyunca çok şaşırdım. Ve Ülkedeki her şeyde olduğu gibi hegomanyanın her gelişimin önünde set olduğunu bir kez daha gördüm.
   Atçılıkta uzmanlığı kimseye bırakmayanlar bu kadar mı kör olur anlamak mümkün değil!
   Umarım ayguır sahibinin yaklaşımıyla ilgili bir piyasa sorunu yoktur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir