OVA KARTALI’ndan büyük sürpriz…

16 Mart 2021 Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromunda 1400 metre kum pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı Arap atlarına mahsus G3/DHT Adana Vali Koşusunu, Mehmet Özkan’ın sahibi, Mithat Özkan’ın yetiştiricisi ve Casım Katı’nın antrenörü olduğu Ova Kartalı (6y ka Şimşeğinoğlu – Barmeyt, Bodrum), jokeyi Halef Katı ile kazandı.

Ova Kartalı (Halef Katı) dışta, Oğuzboylu (Halis Karataş) içte…

10 safkanın katıldığı koşuda ilk metrelerde arka grupta ter tutan Ova Kartalı, 800 direğini orta grupta yedinci olarak geçip son düzlüğe de iç kulvara yakın bir yerden dördüncü sırada çıktı. 300 geçilirken temposunu arttıran kır safkan 200’de üçüncülüğe girdi. Bu metrelerde iç kulvardan da Oğuzboylu sprinte kalktığı gözlendi. Son 100’de rakiplerine az farklı da olsa üstünlük sağlayan Ova Kartalı bu metreden sonra içindeki Oğuzboylu’ya aynı şekilde karşılık verip burun farkıyla ve 1’37”35’lik derecesi ile birinciliğe uzanan isim oldu.

Koşuda ikinciliği Oğuzboylu (Anka) elde ederken, mücadeleden Bildenhan (Ateştopu) üçüncü, Karacakurt (Ağa Karaca) dördüncü, Mahzunkral (Bilgin) ise beşinci olarak ayrıldılar.

Ova Kartalı (Halef Katı)

İlk Grup galibiyeti…

Yarış yaşamının 39’uncu startında 8’inci birinciliğini elde ederken 842.808 TL kazanca ulaşan Ova Kartalı, Adana Vali Koşusundaki bu galibiyetiyle 6 yaşında kariyerinin ilk Grup koşu zaferine imza atmış oldu.

News Reporter

20 thoughts on “OVA KARTALI’ndan büyük sürpriz…

 1. İlgililererini tebrik etmek lazım
  At yarışların güzel Bir tarafı sürpriz bir atın gelmesi her zaman foviri kazanacak diye 1 kaide yoktur
  10 At koşar yarışta yarışın fovori olur doğal olarak plasesi olur foviri atlara rakip önerilen birde yarışın bombası olur her koşuda gelmese bile geldiği zaman patlaması çok şiddetli olur
  Ova kartalida böyle bir bombanın pimini çekmiş tebrik etmekten başka bir şey söylemek doğru olmaz

 2. 100 kere kossa birkere gecemiyecek atı bugün nasıl oluyorsa geçiyor.tjk nin .güvenirliği kalmadı artık.istedikleri atı getiriyolar kimse bana hikaye anlatmasin

 3. Müslüm çelik binse idi bu atlara 5 boy fark atardı halis karataşa bakın iki haftadır yüksek agf oynanan atları getirmiyor bu bir olur iki olur hepmi agf yüksek olan atları getiremez Müslüm çeliği attan indirdiler ne oldu kazandilarmi apranti bile binse bunları geçerdi her gün aynı şey nedense hep halis Karataş’ın bindiği agf de yüksek oynanan atlar gelmiyor ne hikmetse geçen akyakaya geçildi Müslüm çeliği indirdiler niye akyakayi geçemedi diye zaten akyaka oğuz boyluyu geçti yani Müslüm çeliğin bir suçu yoktu ki akyaka pist rekoru kırdı o gün halis Karataş’ı bindirdiler ova kartalina geçildi bırakın bu işleri halis Karataş’ın her zaman yaptığı şey yüksek agfyi getirmemeyi çok seviyor çünkü

 4. Şartlı 3 de yarışı kolay kazanıp açık yarışta eli ayağına dolanan çakma şampiyonun son çırpınışları

 5. Halef Katı bağırıp atın üstünde ayağa kalkınca Oguzboylu korkup kafasını geri cekiyor, ve Oguzboylu burun farkıyla kaybediyor…

  1. ya adamı eleştir tebrik et ama MİLYARLArca kişiye sorsan böyle bir yorum yapmazdı sanırım. ne alaka yahuu :))

 6. Tebrikler halef kati tebrikler tirnaginda ne varsa kosan ova kartali.
  Meslegini birakmasi gereken simarik jokeye cok guzel bir ders verdin.
  Simarik jokey
  Kuzey yagmurunun katli yetmedi oguzboyluyuda katletti hemde ne katlatmek!.
  Bu yarisi karatas disinda x bir jokey kaybetseydi o sihirbaz tayfası simdi o x jokeye linc yagmuruna tutup kamci astırmışti.
  Onlara selam olsun siz boyle devam edin ona en buyuk zarari beren sizlersiniz

 7. Bu yarumu .yayınlayın 1000. yorum size.karataş .sabah.emekli olsun.. yarış sever. Çocuğunun.ekmek parasını. Bu kupona. Yatıriyor.adana onun bitişi.İst sabah binmesin..

 8. Güneydoğu yarışlarından gelen atların etkisi Adana yarışlarını çok kötü etkilemekte. Geçmiş performansıyla uzaktan yakından alakası olmayan atlar oldukça garip yarışlar kazanıyor. Bu haliyle sayısal lotodan farksız Adana yarışları. Doping kontrollerinin sağlıklı olmadığını düşünüyorum.

  1. Yarışı iyi izlerseniz oğuzboylu nun önünü yarışın başından itibaren kapadılar, halis son düzlükte önü açıldıktan sonra güçlü sprint attı ama yetmedi, halisin amacı ön grubta yarışı yakın takip etmekti ama maalesef kapandığı için ki burun la yarışı kaybetti, burda şimdi Müslüm çelik seviciliği yapmanın da bir anlamı yok, bu durumda kim olsa yarışı kaybederdi, ayrıca kuzey yağmuru yarışında kuzey yağmuru iyi koşmadı doğruyu söylemek gerekirse, ayrıca bunlar canlı varlıklar ağzı var dili yok, sen agf de bir ata oynadın diye halis Karataş hışman çizik gibi Müslüm çelik gibi Ahmet çelik gibi milletin önünü kapayıp yarış kazanayım avantajına düşen bir jokey değil, beğenirsin, beğenmezsin ama kabul etmeniz gereken bir durum varsa da şuan övdüğünüz jokeylerin çoğunu 10 sene sonra at üstünde bulamazsınız, Halis Karataş 30 senedir istikrarlı ve başarılı bir şekilde mesleğini icra ediyor, bakın selim Kaya ya, birkaç sene adından söz ettirdi, kardeşleriyle birlikte Halis Karataş İn üzerine at binerek, önünü keserek bir yere varamadılar, gerçek şu ki dünde bugün de yarın da halis var olacak ama bir Müslüm çeliği yada hışman çizik i 10 sene sonra pistlerde görmeniz pek mümkün olacağını sanmıyorum .

  2. Aaaaa atlar üzerinde jokey olmadanmı koşuyorlar, bak yine beni kandırmışlar demekki, tüüüh be!!!

 9. Bazı yorumları okuyunca gerçekten at yarışlarının ne olduğunu kavranamamış olduğunu görmek üzücü. Hep favori atın kazandığı yarışlardan ne zevk alacaksınız? Yazdığınuz sürpriz at gelse keyiften dört köşe olmasını bilirsiniz. Kuponunuz yatınca suçlu aramaya bayılırsınız. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?
  Paranız bu kadar kıymetliyse oynamayın kardeşim.

  1. Tabi canım, burası Cami, mi, Kilise, mi, yani türlü uygusuzluk ve düzensizlik yapılabilir, zaten Tjk nediyor mevzubahisdeğil diyor. Ahh Aziz NESİN ah.

 10. Halisin pıtırla kazandığı yarışı unutmayin.Bir de ankara koşusunda at binen jokeyleri.

 11. Valla Halis karataş kaybetsin diye bekleyen ne çok insan var.
  Halis Karataş kazanınca at iyi kaybedince jokey kötü.
  Aynen devam bu kafayla.

  Siz kaybedeceksiniz ki birileri kazansın, bu şekil aynen devam

 12. 33 yıldır altılı oynarım jokeylere yarış satıyor vs düşüncesi içinde olmadım hiç.
  Ancak atına yada kendine aşırı güvenip küçük hatalarla yarış kaybedeni yüzlerce kez gördüm,tabi ki bu hatayı klas jokeyler yapıyor.
  Ama bunlar olmasa kimse altılı oynamaz,şu an küfür edenler bile inanın bana…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir