7 Ay aradan sonra, 7 yaşındaki ilk birincilik!

1 Mayıs 2021 Cumartesi günü Ankara 75.Yıl Hipodromunda 1900 metre çim pistte koşulan 4 ve yukarı yaşlı İngiliz atlarına mahsus A3 Sağlık Bakanlığı Sağlık Çalışanları Koşusunu, Erkutay Özyurteri’’nin sahibi, Hakkı Özyurteri’nin yetiştiricisi ve Emin Karataş’ın antrenörü olduğu Hasafet (7y da Youmzain – Reemeya, Bernardini), jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

Koşuda ikinciliği Distant Shining (Luxor) elde ederken, mücadeleden Scoutleo (Victıry Gallop) üçüncü, Powerman (Powerscourt) dördüncü, Uğurbey (Yavuzstar) ise beşinci olarak ayrıldı.

Hasafet (Ahmet Çelik)

7 ay sonra kazanarak geri döndü…

2016 yılından bu yana yarış pistlerinde başarıyla performans sergileyen Hasafet, 7’inci yaşının ilk birinciliğini 7 ay aradan sonra A3 sınıfındaki galibiyeti ile elde ederken, sezonun kalan bölümü için de son derece olumlu sinyaller verdi.

Klas safkan geçen sene de sezona Ankara’da yine aynı yarışı kazanarak başlamış, sonrasında içlerinde G2 Fevzi Çakmak Koşusu galibiyeti ve G1 Türkiye Jokey Kulübü Koşusu ikinciliğinin de olduğu 5 yarış daha koşarak sezonu hepsi ilk 5 içerisinde bitirilmiş 6 koşu ile kapatmıştı.

Yeni hedef Adnan Menderes…

Bugüne dek koştuğu 47 yarışta 14 birincilik ve 3.4 Milyon Lira ikramiye kazanan safkanın bundan sonraki durağı 22 Mayıs Cuma günü Ankara’da 1600 metre çim pistte koşulacak G2 Adnan Menderes Koşusu olacak…

News Reporter

1 thought on “7 Ay aradan sonra, 7 yaşındaki ilk birincilik!

  1. Mehmet Kaya yine dışa doğru geldi ortalığı baya bir karıştırıyor du ama diğer jokeyler tedbirli davrandılar da kurtardılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir